Rokio

Může si člověk říkat a psát co chce, pokud tím nevstoupí do práv druhých osob?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Mravenec

jiný názor

John Stuart Mill, anglický filozof a empirik, napsal, že „svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého“, a vyjádřil tím samu podstatu svobody: žít podle svého, ale neomezovat, nebo dokonce neohrožovat tím ostatní.

Filip84

ano

… a do oprávněného a nezbytného zájmu celku.

Ano, pak, v zásadě, ano. Ale, samozřejmě, pak nemusí unést tíhu toho, co z uplatnění svého práva přichází.