Rokio

Může se vůbec někdy stát, že by někdo bral léky a nepotřeboval je?

Teď mluvím o všech chorobách a ne jenom o duševních nemocech.

Můžou nastat tyto situace:

  • Člověk je zdravý a nebere léky.
  • Člověk je zdravý a bere léky (je hypochondr).
  • Člověk je nemocný a přesto nebere léky, které nepotřebuje (jeho nemoc není tak závažná na medikaci).
  • Člověk je nemocný a nebere léky, ale měl by je brát (potřebuje je).
  • Člověk je nemocný a bere léky.

Může se ale stát, že člověk by byl nemocný, bral léky a nepotřeboval je, tzn. by to šel daný problém řešit jiným způsobem, ale lékař selhal a hned nasadil léky?

Je vůbec možné, aby taková situace nastala, nebo je naprosto vyloučená? Řekl bych, že všechny výše zmiňované situace mohou nastat.

zdroj obrázku: pixabay.com – stevepb

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, může se to stát. Neomylný lékař neexistuje a může předepsat nevhodné léky. Jsou i tací, že tak vykazují své výkony a pumpují pojišťovny k vlastnímu prospěchu. Můj bývalý lékař byl dokonce trestně stíhán, protože měl dohodu s jistým lékárníkem., jiní zase přijímají úplatky za to, že udá jistý objem léků od jisté farmaceutické firmy. Odměnou byl „lékařský kongres“ v Thajsku (to zas byl případ ještě předchozí lékařky). Konečně některé léky jsou pacienty zneužívány a lékaři je to jedno.

Další odpovědi
annas

Určitě. Moje vlastní zkušenosti, proto jsem přešla na alternativní léčení podle zásady lékař léčí, příroda uzdravuje.

„Rozumný pacient přichází do ordinace nemocen přiměřeně lékařovým schopnostem.““ Jan Sobotka

Mc Merkurion

… možná to bude znít cynicky, ale dost často okolo mne umírají známí na rakovinu, lékaři podávají léky, nemocný trpí … bejt to zvíře, uspíme ho, ať netrpí, jsou státy, kde je euthanásie povolená … ale ani v tomto případě lékař neselhal, jen bohužel nemá jinou volbu …
… jestliže má pacient pocit, že ho lékař špatně léčí, může navštívit jiného, osobně jsem toto zažil, vyměnil jsem lékaře, a takových případů znám více … takže ano, může taková situace nastat, ale napravit by jí měl jiný lékař, ne sám pacient …

da ny

Může. Lékaři selhávají, někteří tu a tam, jiní častěji.
Dcera známé byla roky léčena a sledována pro Crohnovu chorobu. po 8 letech jí jeden z lékařů oznámil, že tuto Dg. nikdy neměla, nemá. Léky vysadil. Nemá dle lékařů ani celiakii. Potíže, které udává si patrně vymýšlí… Nasadila sama od sebe bezlepkovou dietu. Je v pohodě.
Jiná pacientka byla léčena urologem pro onemocnění ledvin. Po 5 letech zjistila sestřička, že se paní jmenuje podobně a je léčena podle dokumentace jiné pacientky (byla jsem svšdkem v čekárně, kdy sestra přišla na tento renonc. Užaslá pacientka se „svěřila“ s touto zprávou všem přítomným v čekárně).
Maminka známé užívala 18 tbl. denně, 6 léčiv. Silná, až obézní, dušná, málo pohyblivá. Po změně praktického lékaře užívala 3 léčiva. Pan doktor pravil, že má srdce jako zvon, když přežila tu kombinaci léků… Je poloviční, čipernější.
Dále pokračovat raději nebudu, mám i vlastní zkušenosti, včetně svých blízkých :D
Lékař je jen člověk. I mistr tesař se někdy „utne“. Mezi MUDry se najde sem tam „Cvach“.
Příroda je mocná čarodějka, mysl též. Mám skvělé zkušenosti s alternativními metodami a celostní medicínou i léčitelem.
/Stejně jako oba prof. MUDr. Měšťákové. Manželka MUDr. Měšťáka jr., též lékařka se věnuje celostní medicíně. Tj. info pro ty nevěřící Tomáše. I jiní odborníci, anglická královská rodina se spoléhají hlavně na alternativní medicínu, její metodym vč. homeopatik).