uncle Sam

Může se rozpoutat kampaň proti firmě?

Kdyby se našel člověk, nějaký nezávislý novinář nebo třeba hodně známá osobnost, zpěvák, herec, sportovec a rozpoutali by silnou kampaň proti nějaké darebné firmě. Třeba supermarkety korporací. Šlo by to? Pokusily by se ho ty korporace zabít za to, že proti nim brojí? Báli by se zabít někoho hodně slavného?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Proč hned někoho zabíjet? Oni by se bránili podobným zůsobem, snažili by se ho uplatit, zdiskreditovat nebo z něj udělat blázna apod.

Další odpovědi
gecco

Koukni se na Janečka – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­rel_Janeček
Zabíjí jej někdo?
😉
Běžný český člověk slyší na „SLEVA“ a se*e na svá práva…
Takže proč by „darebné firmy“ utácely???
😉

Pepa25

Co je to „darebná firma“? Samozřejmě, existuje trestní odpovědnost firem, ale protiprávní jednání vždy páchají lidé. Takže jde především o to, kdo a co špatného dělá …
Pokud vám někdo něco provede, denunciační kampaň není IMHO dobrý nápad. Máte možnost se bránit právními prostředky nebo se např. obrátit na nějaké sdružení spotřebitelů. Pokud oni uvidí, že se něco děje opakovaně, mohou to medializovat oni – a to už má obvykle podstatně vyšší váhu než stížnosti nějakého Sama (viz např. kampaň proti prodejcům na předváděcích akcích) …

ivzez

Korporace by se nepokoušely někoho zabít ani by se nikoho nebály.
Podaly by např. žalobu pro poškozování dobrého jména společnosti.
V případě „slavné osobnosti“ by měly šanci vysoudit i nějaké „odškodné“ …