MiryM

Může se psát zkratka zoo psacím, nebo tiskacím písmem?

Nejlepší odpověď
quentos

V prvé řadě zoo NENÍ zkratka, takže není důvod ji psát velkými písmeny (co by ta „zkratka“ znamenala? Zoologická oplocená opičárna?). Může se tudíž psát jak tiskacím, tak psacím.

Zdroj: https://ssjc.uj­c.cas.cz/sear­ch.php?hledej=Hle­dat&heslo=zoo&sti=EM­PTY&where=hes­la&hsubstr=no

Další odpovědi
annas

zoo je hovorový zkrácený výraz pro zoo-logickou zahradu, ale nejde o zkratku. v pravém slova smyslu.

zoo- je předpona a je základem slov, která mají vztah k významu živočich, v mnoha jazycích, je to slovo mezinárodní. Původ z řeckého zoos.

  • logie – druhá část složených slov, která označuje vědu.

Tedy zoo-logie je věda o zvířatech, živočiších.

"Výraz zoo lze užít též jako nesklonné slovo středního rodu, skloňované tvary (podle vzoru „město“) uváděné ve slovnících se v úzu téměř vůbec nevyskytují.

Nenáležitá podoba je ZOO / Zoo, .pokud nejde o název např. Zoo Praha = oficiálně Zoologická zahrada Praha atd.....

Hlavně slovo napište správně, protože se píší jen malá písmena.

https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=zoo&Hledej=Hle­dej

Edison

A jak to souvisí? Rukou se píše psace, tiskárnou tiskace. Co je na tom k nepochopení?

anonym

Může, jak je libo.

Arne1

Jaký je podle tebe rozdíl mezi „tiskace“ a „psace“?