Jose1f

Může se někdo připojit na moji Wi-Fi?

Moje Wi-Fi, má dosah 10 m a nemám ji zajištěnou. Hrozí nebezpečí jejího zneužití, když do prostoru v okruhu 10 m kolem ní nemá přístup nikdo nepovolaný?

Odpovědi
aliendrone

Vycházíš z mylného předpokladu, že tvá wifina „má dosah 10m“. Pravda je taková, že dosah jde v podstatě do nekonečna – jen síla signálu klesá se čtvercem vzdálenosti.

To v tvém případě v praxi znamená, že BĚŽNÁ zařízení při vzdálenosti 10m nejsou schopna komunikovat (nezachytí signál), což ale neznamená, že SPECIÁLNÍ zařízení (s vyšší citlivostí/výkonem) to nedokáží. Obvykle stačí běžná SMĚROVÁ anténa (parabola, yagina atd.), aby s ní i obyčejné zařízení dosáhlo úspěchu. Běžně to bývá trojnásobek dostupné vzdálenosti všesměrové antény, ale ani mnohem větší dosah není vůbec žádnou vyjímkou.

A to vůbec nemluvím o tom, že i když si myslíš, že se do dosahu běžného přístroje nikdo nedostane, tak to vůbec nemusí být pravda. (navzdory tvému přesvědčení) ;) :D :D

Rohlik

I povolaný člověk může jednoho dne nezabezpečenou wifi zneužít.
Nevidím důvod, proč wifi nezabezpečit dostatečným heslem.

Roman71

Reálné nebezpečí tu i tak hrozí. K takto nezabezpečené wifi se dá připojit pomocí takzvaného pigtailu v plechovce od piva s odděleným víčkem. Doporučuji dát alespoň heslo s šifrováním VPA/PSK2.

Zdroj: http://www.in­structables.com/id/DIY-Wifi-Extender-Cantenna-build-with-a-stand/

Hlada

Žádné nebezpečí nehrozí. I kdyby se náhodou nějaký kolemjdoucí na chvíli připojil, žádnou škodu nenadělá. Volných WiFi je všude hafo a navíc většina lidí má nějaký datový tarif, takže takové počínání by nemělo ani žádný smysl.

Roman71

Včera jsem přejmenoval svou wifi na:
„Prolom jestli můžeš“

Dnes jsem ji našel přejmenovanou:
„Výzva přijata“

https://pics.me­.me/yesterday-changed-the-name-of-my-wifi-to-hack-if-19508118.png