Avatar uživatele
picusek

Může se na teplé brzdy stříkat studenou vodou?

Zajímala by mě hranice, kdy je možné kotoučovým brzdám ublížit vodou. Je jasné, že při běžné jízdě může kdykoliv zapršet nebo žuchnout kolama do kaluže a na brzdy stejně nateče.

Jel jsem takhle na bezkontaktní automyčku jen spláchnout auto čistou vodou a při ostříkání kol se z kotouče začlo pařit. Hrozí zvlnění? Prasknutí, nebo jiné poškození? Nebo se tato rizika týkají jen pokud pálíte brzdy opravdu do ruda a pak na to chrstnete kýbl ledové vody? Díky za odpovědi

Zajímavá 0 před 2437 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Já myslím, že běžné ocelové kotouče by to měly vydržet, protože mají dobrou tepelnou vodivost. Aspoň jsem neslyšel o případu, že by k poškození došlo. Když to vydrží i karbon-keramické brzdy u supersportů a závodních aut…?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Nic se nestane, materiál je k tomu určen.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Myslet znamená nevědět. Pokud brzdy přehřeješ tak, že jsou cítit a nedej bože cákneš na ně vodu, spolehlivě se zdeformují. Brzdy na to konstruované nejsou. Jsou pouze dělané tak, aby se za běžného provozu nepřehřály. Pokud se přehřejí stane se to. Běžně se to stává v horách kotoučovým brzdám, pokud se nesprávně brzdí.

Brzdy se velmi snadno přehřejí na té nápravě, pokud na druhé nápravě špatně brzdí. Obyčejně se přehřejí kotoučové na přední nápravě pokud jsou zadní bubnové.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek