Avatar uživatele
jirka F

Může se na antibiotika pít kofein nebo minerální vody?

Předem děkuji za odpovědi.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? da ny před 381 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Na zapíjení ATB se vyhnout vysoce mineralizovaným minerálním vodám, mléku, pomerančovému džusu.
🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Kolegové odpověděli výborně. Jen bych varovala před mylným označením sulfonamidů jako „antibiotik“. Doktoři to s oblibou dělají. Sulfonamidy jsou např. Biseptol. Ten nemá s antibiotiky pranic společného, je to čistě chemikálie. Ta se nesmí zapíjet ničím kyselým, protože se snižuje rozpustnost sulfonamidu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Savier

Kofein bych nedoporučoval. Minerální vody jsou v pořádku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Neni to na pribalovem letaku?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Ne, v příbalové informaci to, samozřejmě, není, tvl! 🤦‍♀️🙄 Je to v tzv. kompendiu, anobrž souhrnné informaci o léčivém přípravku. Tomu Ty nebudeš rozumět, jo, moc písmenek, moc složitý, na Tebe.

V příbalové informaci to, přirozeně, není, protože to není volně prodejný léčivý přípravek, eo ipso, počítá se s tím, že pacoše poučí lékař či lékárník.

Proto: máš-li jakékoli dotazy stran užívání konkrétních antibiotik, poraď se se svým lékařem nebo lékárníkem. Tady to není. 🙄🙈🙈🙈

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirka F

FIlip84: Chtěl jsem jen slušné informace a ne takovou laxní odpověď.

Avatar uživatele
Filip84

Dostal jsi vyčerpávající informace, nikoli vágní. Že tomu nerozumíš? Že mne to nepřekvapuje: el regreso del idiota! 👌😂😂😂

Avatar uživatele
jirka F

Cappuccino: ne není to v příbalové informaci uvedené.Koukal jsem se.

Avatar uživatele
cappuccino

Me to jen tak napadlo. ATB jsem nemela asi 15 let, tak nevim.

Avatar uživatele
da ny

„Nezapíjejte léky kávou ani zeleným čaje“
https://www.e­uclekarna.cz/blog/po­zor-na-to-cim-zapijite-leky
„Léky se mají zapíjet výhradně obyčejnou vodou! Zapíjení léků minerální vodou přináší svá rizika, např. lék na bakteriální infekce ciprofloxacin se může za přítomnosti minerálů vstřebávat až o 80 % hůře.“
https://www.me­dimerck.cz/cz/ho­me/support/new­s/826-pubsclem-Leky-a-napoje.html

Co není v letáku uvedeno, je povoleno. Ale je vhodné ctít obecná doporučení.
U některých ATB se nesmí pít (ovocné šťávy, džusy), jíst NIC kyselého Bývá uvedeno v letáku, upozorňuje lékař i lékárník.

Mléčné výrobky obecně celkem „nevadí“, ale mohou snižovat účinnost ATB.

Pití minerálních vod (kvalitních) se doporučuje kolem 2 dl denně, sklenka max. dvě.
Ty které jsou vhodné k denní konzumaci nevadí Nejvhodnější tekutina pro člověka je voda.

Nový příspěvek