zjentek

Může se jednotlivec díky internetu stát lepším člověkem?

Možná by bylo přesnější napsat- díky konkrétnímu webu. Zdá se mně totiž, že díky konkrétně tomuto webu se za mě, debila, stal během posledních 10 let lepší člověk, který ve společnosti najednou má co říct (což mě děsí bo mě to nutí někam jít a někomu tam něco povídat). A tak mne vlastně napadla tato otázka, kterou jsem položil. Ale možná se mně to skutečně jenom zdá. Co vy na to? (;

Nejlepší odpověď
Ametyst

Tvůj příběh je zajímavý, a asi i vzácný. Gratuluju. Protože mnoho lidí se chce jen pohádat, nebo anonymně druhé urážet a vyhrožovat, tak chodí na sociální sítě. Tam už musíš mít hroší kůži. Nebo ten správný progresivní názor, jinak dostaneš ban i za citování policejních statistik. Jó, pravdy bývají hnusné, a nehodí se.
Já jsem se stala lepším člověkem, nazvaným kuchařka. 🙂 Vařím a peču často podle videí na YT, a naučila jsem se docela dost.

Další odpovědi
Mesiáš

Díky internetu jsi lépe informovaný to ale z tebe nedělá lepšího člověka

Kelt

Díky internetu máš přístup k více informacím a můžeš je získat i rychleji. Některé informace mohou člověka ovlivnit a to tak, že pracuje na sobě a stává se lepším. Třeba má více peněz, více příspěvků, může i takto obchodovat a pod. Může, to znamená, že má možnost. Druhá věc je, zda to dělá. A to, že jsi udělal určitý pokrok u sebe a před 10 lety jsi byl debil a nyní jsi někde jinde? Ano, člověk si uvědomuje své chyby z minula, ale to neznamená, že dnes už všemu rozumím.
Potkají se spolužáci ze Základní školy po 10 letech. A jeden říká. Když jsem měl 14 let, tak mi připadal otec nemoderní, neinformovaný a pořád jsme se hádali. Když jsem měl 21 let, tak jsem se divil, odkud ten starý člověk vzal tolik moudrosti a zkušeností.

da ny

I to je možné.
Informace z internetu (webu) mohou bát přínosem
Názory, přístup některých uživatelů, mohou člověka ovlivnit. Zamyslet se (třeba nad odpovědí), ztotožnit se s názory, nebo je odmítat.
Hlavní „práci“, pokud pociťuješ změnu k lepšímu, jsi udělal Ty sám.
Klid, absence „zbytečné anarchie“, plýtvání energií, přichází i s věkem, životními zkušenostmi, prožitky. Tvrdohlavost, agresivita vyprchává, člověk umí být, častěji nad věcí. Člověk umí/naučí se odpouštět. S rozsahem a náplní zájmů.
Za 10 let se člověk snadno posune jinam

zjentek

Mesiáš, nesouhlas. Uvedu př. na uživateli Elkon. Kdysi dálno mně dokázal hnout žlučí, když fakt chtěl. (; Nyní jej mám u rektálu. Tzn., jsem již lepším člověkem, zde ve smyslu „mírným“, zbaveným agrese. Ale příkladů by bylo více a to podstatnějších (chápej, nechci na sebe vše propálit).