Může se člověk na našem území dnes nakazit vzteklinou od lišky?

Nebo už je to vyřešené?

Odpovědi
Drap

Ano může. Čas od času se někde na území republiky objeví nakažené zvíře.

Kepler

Teoreticky je to možné, ale pravděpodobnost je malá. Zas tak moc lišek u nás není a natrefit zrovna na vzteklou, to by byl fakt pech.

Dochy

Pokud vím, tak už pár let vzteklina na území ČR nebyla pozorována. Takže to není příliš pravděpodobné. Ale vyloučené také ne.

anonym

Kepler: lze se nakazit i přes jiné zvíře (drůbež), niž by došlo ke kontaktu kousnutí či olíznutí?

anonym

Které bylo napadeno liškou.