Kepler

Může se benzínové motokolo uschovat v technických místnostech bytového domu?

Zatím vím, že to nelze ve společných prostorách domu, třeba ve společných sklepích nebo ve schodišťovém traktu a chodbách. A co takhle v technických místnostech, kde třeba není nic jiného, než hlavní uzávěr vody, potrubní rozvody a armatury apod.? Která legislativa to upravuje?

Odpovědi
Kelt

No mohl by být problém s hasiči, na určitých místech nesmí být skladovány hořlaviny, takže by to mělo být zabezpečeno, že třeba někdo nepřijde neodšrubuje uzávěr a nevypustí někde benzín. Když tam budou třeba papíry, nebo jiné věci, které můžou hořet, Ale v domě, kde žije více rodin a je víc bytů, jsou i sklepy a když má někdo ve sklepě kolo, může mít i motokolo. Když to nebude nikdo vědět, jenom ty, tak se nic neděje. Ale sousedům to může vadit. No někdo si dává kolo do bytu, aby mu ho neukradl. Ty technické místnosti by snad nikomu neměly vadit, ale může tam každý přijít a kolo ukrást. Takže zabezpečit. A zeptal bych se na bytovém družstvu.

Kepler

Kelt: no právě, někomu to tam ve sklepě vadilo, takže jsem to motokolo musel dát ven. Ta technická místnost je zamčená, takže tam by to bylo super.