JohnCreek

Může při rýmě tlačit a zaléhat ucho, aniž by člověk měl zánět středního ucha?

Před 2 lety jsem měl zánět středního ucha. Teď mám takovou dlouhodobější rýmu a včera mi začalo lehce zaléhat ucho a jednou za pár hodin v něm cítím lehký tlak. Modlím se, aby to nebyl zase zánět středouší, jenže na internetu jsem nenašel, jestli může ucho i při normální rýmě záléhat/tlačit. Žádné další příznaky zánětu středního ucha nemám a doufám, že se to nerozvine..

Odpovědi
Edison

Ano… I zuby mohou bolet, hlava…

Fienir

Může zaléhat ucho z rýmy, stejně tak to může být i zánět středního ucha. Bez lékaře těžko říct. Ale zánět středního ucha je méně častý jev, než zalehlé ucho z rýmy.

annas

Na internetu není dobré hledat pomoc, pokud neradí přímo lékař, i když jde jen o předběžnou radu. Máte strach, běžte k lékaři na další vyšetření.

Jen obecná rada lékařky, ale i ona uvádí – navštívit odbornika. Může to tak být, ale nemusí.

„Dobrý den, bolest a zalehnutí uší souvisí nejspíše s probíhajícím zánětem horních cest dýchacích, popisujete určitě příznaky rýmy, smrkání, kýchání. Zkusila by jsem určitě nejdřívě symptomatickou léčbu, určitě řádné nosní kapky, Olynth, Ortivin, výplachy nosu mořskou vodou či Vincentkou, pokud by se bolest v uchu zhoršila, určitě vyhledejte ORL lékaře, s pozdravem, Dr. Horková “

https://www.u­lekare.cz/porad­na-lekare/pulsovani-a-svedeni-v-pravem-uchu-243990