Avatar uživatele
edex.radek

Může policie vstoupit do bytu bez povolení k podání vysvětlení? Mohou mi tykat a zároveň mi doma vyhrožovat?

Nelíbí se mi postup dvou policistů, kteří po zkontrolování identity vstoupili mi do bytu a začali mi tykat a vyhrožovat!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1642 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pravo

Odpoveď byla označena jako užitečná

Doporučuju okamžitě podat trestní oznámení na GIBS. Nesmíte lhát ani trochu jinak si Vás podají!
Když to necháte být, bude to horší a horší a budou si k Vám dovolovat stále větší nezákonnosti a s odstupem času když to nahlásíte pozdě Vám již nikdo věřit nebude.

Nechal jsem být na radu hloupého právníka vydírání ze strany fízla, také přímo u mě doma a navíc byl v civilu a sám, následovalo nezákonné bezdůvodné doručování dopisů fízlama obtěžování sousedů s cílem uškodit a pomluvit a prokaztelně o mě ti fízlové do protokolu lhali, útoky na mojí rodinu, už se to táhne mnoho let a nedávno po několika letech soudních tahanic kdy je až odvolací soud klepnul přes prsty pro policajtama smyšlený a fyzikálně nesmylsný trestný čin mě dokonce ten samej napadnul s dcerou když si na mě počíhal v bazénu … a ten samej dal pokyn svým kamarádíčkům z rádia, aby mě tam veřejně pomlouvali (řekl když se přiznáš tak zařídíme že z toho nic nebude uděláme si čárku, ale jestli se nepřiznáš, tak se postaráme o tvoje veřejné znemožnění i odsouzení a aby se to každej dozvěděl máme tady dohodu s každým místním soudcem…věc není ani zajímavá, ani nedávno nezačala ani není uzavřená ai není dle všech advokátů trestná i kdyby byla proveditelná a byl důkaz že se udála, takže jasná pomsta za úspěch u odvolacího soudu kdy to normálí média samozřejmě vůbec nezajímá protože to je další justiční ostuda…)

Tohle fakt nenechávat bejt, nemůže se to vyplatit!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?edex.radek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Ne. Ani to nedělá. K podání vysvětlení existuje výzva, či předvolání. Opravdu šlo o podání vysvětlení?

Zákon č. 273/2008 Sb. Zákon o Policii České republiky

ČÁST PRVNÍ
POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

HLAVA VI
POSTUP VE VZTAHU K VĚCEM

§ 40
Vstup do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek

(1) Policista je oprávněn vstoupit bez souhlasu uživatele do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek a provést tam potřebné úkony nebo jiná opatření jen tehdy, jestliže věc nesnese odkladu a vstup tam je nezbytný pro ochranu života nebo zdraví osob anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejného pořádku a bezpečnosti.

(2) Oprávnění podle odstavce 1 má policista také v případě

  1. důvodného podezření, že se na místě uvedeném v odstavci 1 nachází zemřelý,
  2. pronásledování osoby, nebo
  3. vstupu do jiného prostoru nebo na pozemek, má-li důvodné podezření, že se tam nachází týrané zvíře.

(3) Policista je oprávněn za účelem vstupu na místo uvedené v odstavci 1 toto místo otevřít nebo jiným způsobem si do něj zjednat přístup, v případě nutnosti i za použití síly.

(4) Policista je povinen při vstupu do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek a při následných úkonech zajistit přítomnost nezúčastněné osoby; nemusí tak učinit, hrozí-li nebezpečí z prodlení nebo by mohlo dojít k ohrožení života anebo zdraví nezúčastněné osoby.

(5) Po provedení úkonů nebo jiných opatření je policista povinen bez zbytečného odkladu vyrozumět uživatele obydlí, jiného prostoru nebo pozemku a zajistit zabezpečení tohoto místa, nemůže-li tak učinit uživatel nebo jiná oprávněná osoba.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2008-273#p40

Upravil/a: Edison

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio Nahlásit


Avatar uživatele
agentpv

Pokus jste nikdy nic neprovedl tak asi ne, pokud jste recidivista nebo se motáte kolem drog, prostituce, loupeží, násilí … tak bych „ostřejší“ metody policie chápal

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Jeho veličenstvo postačí požádat policisty nechť pánu vyká a přestane vyhrožovat, poněvadž se cítím jako bezúhonný kvalitní občan.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Herjulfson

Dovolil bych si jen malé doplnění. Podání vysvětlení nemusí nutně probíhat na služebnách policie. Je tedy možný i postup, že Vám někdo zazvoní u dveří a bude to policista. Ten může být dokonce i sám a v civilu. Měl by se Vám prokázat alespoň služebním průkazem (pokud tedy není v uniformě opatřené číslem). Říct v jaké věci přichází, poučit Vás a následně Vás vyslechnout. Možnosti vstup do bytu jasně uvedl Edison. Vyhrožování a vytváření nátlaku také nepřichází do úvahy. Co se týká tykání, tak se dříve tak nějak ctilo, že je přípustné u osob do patnácti let, ale možná se nám to v této sluncem zalité době někam posunulo.
Jejich postup tedy asi nebyl úplně OK. Na druhou stranu je třeba vzít do úvahy jaký k tomu měli důvod. (Na hrubý pytel hrubá záplata?) Vím, možná někdo namítne … ale právo hovoří jasně, tak jaká záplata. No, to sice jo, ale ruku na srdce – kdo z nás ho dodržuje beze zbytku. Troufnu si říct, že naprosto nikdo, protože ho nikdo nezná v celé jeho šíři.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Kdopak ví, jak to bylo?
Vyhrožovali, nebo poučovali co bude, když bude…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

K tykání by se asi hodilo tohle:

HLAVA III
ZÁKLADNÍ POVINNOSTI

§ 9
Zdvořilost

Policista a zaměstnanec policie jsou při plnění úkolů policie povinni dodržovat pravidla zdvořilosti a dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní.

K „vyhrožování“ možná tohle:

§ 11
Přiměřenost postupu

Policista a zaměstnanec policie jsou povinni

  1. postupovat tak, aby případný zásah do práv a svobod osob, vůči nimž směřuje úkon, nebo osob nezúčastněných nepřekročil míru nezbytnou k dosažení účelu sledovaného úkonem.

před 1642 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek