ludek5

Může po mně nový zaměstnavatel požadovat náhradu škody?

škoda způsobená zaměstnavateli – před rokem jsem způsobil škodu na autě, mezitím odkoupila firmu jiná, může to teď po mně chtít zaplatit, když to celou dobu neřešili?

Nejlepší odpověď
Arne1

Promlčené to není. Změna majitele firmy nemusí nic znamenat. Tys neměl pojištění odpovědnosti vůči zaměstnavateli ?

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě., pokud škoda vznikla a odkoupili firmu se všemi závazky, tak je to možné. Dělají si zkrátka pořádek. A tobě může být jedno, zda škodu uhradíš jednomu, nebo druhému. Výše škody se nemění.

ludek5

u bývalé firmy když se to stalo, tak ano, teď již bylo zrušeno, aniž by to dali nějak vědět, takže teď momentálně zatím nemám