miki12

Může orgán činný v tr.ř. zahájit úkony pro obvinění bez podání jakéhokoliv vysvětlení?

Odpovědi
Edison

Ano.

Doplnění: Obvinění je dalším, nikoli prvním krokem v úkonech, při obvinění je již uzavřeno vyšetřování. Obvinění po ukončení vyšetřování podává vyšetřovatel státnímu zástupci. Následuje obžaloba, tedy státní zástupce po vyhodnocení obvinění podává žalobu k soudu.

Takže obvinění se dovíš zaručeně. Ovšem samotné zahájení úkonů v trestním řízení, začíná okamžikem, kdy je podáno oznámení o podezření… Po vyhodnocení vyšetřovatelem následuje zahájení vyšetřování, ale ani to se nemusíš dovědět.

Drap

Pokud jsi obviněn, tak ti je sdělen i důvod, proč jsi obviněn.