dust8

Může obvodní lékař předepsat Nutridrinky, pokud se jedná o osoby podstupující chemoterapie, či ozařování s úbytkem váhy?

Nejlepší odpověď
da ny

Domnívám se, že se nic nezměnilo.
Tedy spíše ne. Asi 5 let nesleduji.
S částečnou úhradou, jen specialista.
Tedy onkolog. Dále gastroenterolog s 2. atestací, nutričního specialisty.
Ten, podle diagnozy, může některé výrobky (není pouze Nutridrink),
předepsat Rp., s plnou úhradou Zp. Případně s malým doplatkem.
(Vlastní zkušenost)
Vyzkoušela jsem několik přípravků, různých příchutí…
jen jediný, mi nebyl odporný. Neměla jsem husí kůži a pocit na zvracení.
Běžnou stravu, doplňuji, pro vyšší energetický příjem kaší z lékárny (mají i drogerie, markety)., Sinlac.
Problém je v tom, že se drinky nemohou vypít najednou.
Mají se popíjet. I když jsem tu pachuť něčím zajedla, vzdala jsem to.
Vím o mnoha lidech, klientech z LDN, kteří měli stejné zkušenosti.
Jsou velmi přeslazené (umělé sladidlo) a i z neutrální příchuti, mi bylo na nic 😉

Poznala jsem jen 2 osoby, kterým „chutnal“. ty, ale Nutridrink, vůbec nepotřebovaly.
Jen ochutnali.
Je možné zavést i sondu (vede za uchem) a v batohu na zádech
je výživa, která se dávkuje. To vše řeší lékař, nutriční specialista, kam pacienta
odešle onkolog nebo praktický lékař.
Nutridrink lze i zakoupit v lékárně, bez receptu.