Cuna

Může někdo beztrestně sdílet fotku mého auta i s čitelnou SPZ na internetu?

Odpovědi
autacek

Ano, může.

Zákonu O chraně osobních údajů podléhají operace systematicky prováděné se státními poznávacími značkami silničních motorových vozidel, jejichž účelem je identifikace výše uvedených určených nebo určitelných subjektů údajů.

SPZ není osobní údaj, navíc databáze není veřejně přístupná. Taková mimotechnická pomůcka – SPZtek jsou plné ulice, s údaji z občanky však napsanými na čele nechodíte.

Edison

RZ auta je osobním údajem, protože lze ztotožnit s majitelem. Nakládání s tímto údajem tedy poidléhá zákonu na ochranu osobních údajů.

Anonym*****

Neměl by , bez vašeho dovolení.Zažila jsem , je to podobné jako kdyby někdo zveřejnil vaši fotografii bez souhlasu.

ivzez

Záleží na tom, z jakého důvodu tu fotku sdílí.
Jestli tím chrání jiný zájem, …

Zoid

Ano, může veřejnost na internetu není schopná přiřadit SPZ k osobě, čili není možná Vaše identifikace

SPZ je osobní údaj spadající pod GDPR, ale to se týká těch co s nimi nakládají, například úřady

Mc Merkurion

… jestli je to na webu: „parkuješ jak čuně“ https://cs-cz.facebook.com/me­dia/set/?set=a­.227492644016683­.50255.22746258735­3022&type=3 , tak to schvaluju, jinak se spz rozmazávaj …