Může muž a žena uzavřít registrované partnerství mezi sebou (ne sňatek)

Nejlepší odpověď
anonym

Muž a žena spolu mohou žít v poměru „druh – družka“. Tento poměr svým způsobem nahrazuje „registrované partnerství“ u osob stejného pohlaví a nenutí partnery k uzavření sňatku. Z partnerství osob žijících jako „druzi“, vyplývají po společně prožitých letech i některé výhody v případě dědění ze společného majetku a podobně. V každém případě je zde ale nutno prokazovat, že se jedná o majetek společný, na nějž nemají nárok osoby „ze zákona“ vyplývající z běžného pozůstalostního řízení.

Další odpovědi
hanulka11

RP se uzavírá pouze u osob stejného pohlaví.
http://www.mvcr­.cz/clanek/re­gistrovane-partnerstvi.aspx