miri69

partnerstvi

Dobry den,potrebuji poradit,jsem zoufalej,mne je 43-partnerce 37,ja mam dite z predesleho manzelstvi,par­tnerka je bezdetna,ja si pripadam jako ji dite,je hrozne na uklid,kazdej den ma v ruce hadr a vysavac a uklizi,kazdej den slysim dokola,kam jdes-kdy prijdes,kazdej den me cpe ciste ponozky,,vem si ciste triko,,svitis moc dlouho,atd,fakt jako na dite,a uz to nemohu vydrzet,hlavne ten jeji uklid,myslim si ze je zrala na prasky,co mam delat,rozejit se,a kdyz me upadne drobek v kuchyni na podlahu,,tak to posloucham celej den,.
Doplňuji:
zijeme jen my dva v domacnosti,

Nejlepší odpověď
anonym

Zaměření ženy na úklid, hygienu a výchovu může někdy přerůst meze snesitelnosti a někdy se může jednat i o psychickou poruchu . Takový obsedant dokáže otrávit kdekoho, natož jediného dalšího člena domácnosti. Vaše partnerka jistě trpí nějakou frustrací, je ve věku kdy jiné ženy mají jinou životní náplň než pouze starost o partnera a domácnost. Pravděpodobně jste se pokoušel o rozumnou domluvu, pokud se minula účinkem, je třeba odborná terapie u psychologa. Tedy- v případě, že vám na tom vztahu záleží, pokud tento vztah nvidíte jako perspektivní i po případném mírném zlepšení, raději odejděte. Spolužití s takovou osobou může být hotové peklo a časem se takový stav spíše zhoršuje.

Další odpovědi
Damiana

To, co popisuješ se nazývá obsedantně-kompulzivní porucha.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ob­sedantn%C4%9B_kom­pulzivn%C3%AD_po­rucha
Jedná se o psychický problém, který má základy hlavně v úzkosti, ve vztahu hlavně v jeho nedostatečnosti a nenaplnění. Záleží na tom co už je přespříliš. Jestli není jen tvá milá jen „normálně“ čistotná. Pokud je to ale „až moc“ a vztah to narušuje – musí se to řešit. Evidentně spolu málo hovoříte o tom, co druhého trápí. Partnerky (je zajímavé, že mužští tento problém nemívají), které takto trpí obvykle potřebují nějakou změnu – jak jsem psala – naplnění vztahu. Často to bývá dítě – také proto se k tobě jako k dítěti chová a věk ve kterém je tomu také odpovídá. Tímto chováním si své mateřství z části kompenzuje – má se o koho starat, nechce si připadat zbytečná. Pak také práce – jak je na tom se svým uplatněním? Zklamání v bývalém vztahu (nerozešel se s ní partner, proto, že se mu zdála „málo pro domácnost“? – pak to bude chtít „napravit“), rodina, dětství… Záleží také na tom jak moc máš svou přítelkyni rád, jestli tě stále dostatečně sexuálně přitahuje a jestli plánuješ společnou budoucnost – pak na tom pracovat můžete dost úspěšně. Radím ti udělat něco, co vybočí z vašeho obvyklého, zažitého stereotypu (protože právě ten je nejčastějším spouštěčem psychických poruch) – někdy stačí romantická večeře, dáreček, květiny, „druhé první“ rande… Velmi úspěšná bývá krátká dovolená, kde se o vás dva budou od rána do večera starat jiní a vy si budete jen užívat a pak také nalezení nějaké společné aktivity. Zkus se s ní nehádat, když začne třeba s novým, čistým trikem – poděkuj jí, obejmi ji a řekni, že se o tebe krásně stará, že to máte doma jako ze škatulky, co by za takovou holku jiný dal, jaké máš štěstí, ale že je i řada na tobě, abys ji nějak potěšil… Jestli je to „jenom“ o tomhle, mělo by to pomoci.
Za chvíli je Nový rok, přeji ti, aby to pro vás dva byl krásný začátek něčeho nového. (Ne ji nutit k předsevzetí, že nebude uklízet proboha!, ale k přípitku na to, že si vy dva budete víc užívat.:-)
Btw – píšeš o dítěti z bývalého vztahu. Ale neupřesňuješ, jak se ve vašem vztahu jeho existence projevuje (zda jí vadí, zda je u vás často, občas – i to hraje velkou roli – je to součást tvého života a tvé minulosti, každý nový partner se s dětmi z bývalého vztahu vyrovnává jinak…)

beer

Vidím, že zralý na prášky jsi spíš ty ))
Buď si o tom rozumně promluvte a vyřešte, nebo hledej jinou partnerku.

anonym

Taky si přisadím: Partnerský vztah se dá řešit jedině s partnerem. Tady Vám každý odpoví podle vlastních zkušeností, ale zůstane i nadále otázkou, jak je Vaše vnímání „problémů“ objektivní a také to, zda a nakolik jste se snažil situaci s partnerkou rozebrat.
Pedant v domácnosti dokáže být pěkně otravným činitelem, se kterým může být soužití nemožné. Takže zkuste s partnerkou probrat PRAVIDLA, za jakých budete schopni, a hlavně ochotni, dále spolu fungovat.
Znala jsem pár, kdy ona čistila každý pátek okna. Prostě šílený stav, který mi vadil i jako sousedce. Uběhlo pár měsíců, sousedka otěhotněla a potom přišla na svět dcera. Když jsem u nich byla asi po třech měsících po jejím narození na návštěvě, nestačila jsem zírat nad tou proměnou. Najednou měla novopečená maminka tolik jiných povinností, že už nezvládala obtěžovat okolí svým nadměrným horlením pro čistotu a pořádek.
Ve věku 37 let by měla být žena už matkou. Možná je toto právě Váš problém. Vy jí můžete určitým způsobem nahrazovat děti, které zatím nemá.
Pohovořte si spolu o svých pocitech, společných plánech a hlavně o tom, jak si Vy a ona (každý sám za sebe) představujete další společný život.
Nejdůležitější v partnerském vztahu je komunikace. Pokud ta začne selhávat, tak vztah zpravidla nevydrží.
Udělejte si hezký Silvestr a další rok začněte tím, že si důkladně proberete Váš společný život. Spolu, v klidu, ve dvou.

Drap

A co asi tak ti můžeme my poradit ? Každé partnerství, pokud má fungovat, je svým způsobem kompromis. Sám si musíš zvážit co je ještě pro tebe únosné a co ne. Pokud možno, tak si i o tom s partnerkou promluvit. Rozumná by potom byla dohoda vás dvou, jak budete či nebudete pokračovat.

Alesh

Nasaď ignoraci, prostě ať si pindá, dělej si vše podle sebe, jestli jí něco vadí, tak ať si to sama řeší. Pokud to nezabere, tak se zkus poradit v poradně, tam jsou na to školení. Pokud na tebe nemá páku (= společné dítě, kterým by tě vydírala), tak přinejhorším sbohem a šáteček, copak máš tohle zapotřebí? Za chvíli budeš stát v koutě a jen se necháš fackovat. To seš chlap? Já vím v dnešní době je to těžký, ale bojuj, jinak se z toho pose*eš.

pusinka50

Najdi si na internetu odborné povídání o obsedantně kompulzivní poruše, posaď partnerku vedle sebe a oba si o tom v klidu všechno přečtěte. Ať se ona zamyslí, jestli se jí tato nemoc týká. Jestli ano, zbývá jen psychoterapie s nejistým výsledkem. Možná jí k tomu všemu, co píšeš, nutí jen touha něco dělat, nevydrží prostě v klidu a když nemá nic pořádného na práci, tak jde do nekonečna uklízet a dbát o tvou čistotu (mimochodem čisté ponožky každý den a triko, které nesmrdí potem, je snad normální předpoklad běžné hygieny i u mužů?). Možná nechce, aby sis o ní myslel, že je špindíra a uklízí hlavně kvůli tobě. Možná jí její matka natloukla do hlavy, co musí všechno dělat, aby si udržela muže. Musíš si o tom s ní v klidu promluvit, kup láhev vína a sedněte si při svíčkách a hezky jí to všechno pověz a ať se ti k tomu vyjádří.

cochee

Je to o komunikaci. Co kdybys jí hezky v klidu, s chladnou hlavou, vybalil to co nám tady? Maximálně se rozejdete, hlavu ti za to neurve. Otázka je, jestli je na to Silvestr vhodný den. (Mi by to třeba nevadilo, pro mě je Silvestra den jako každý jiný, třeba 4. únor 😁 )