Vitek04

Může mě zabít muchomůrka červená?

Četl jsem si o ní, polovina zdrojů tvrdí, že je jedovatá, druhá polovina zase tvrdí, že je zanedbatelně jedovatá a není smrtelně nebezpečná. Existují nějaké záznamy o úmrtí při požití a co je na tom pravdy?

Nejlepší odpověď
annas

Jiné...

Stačilo využít našeptávač, nebo se podívat do archivu.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=otrava%20%C4%8Der­venou%20muchom%C5­%AFrkou%20%20

Jako mladý muž máte krátkou paměť. Dostal jste 3 odpovědi.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-muchomurka-cervena-jako-droga-skodliva

Ptal jste se. v podotázce.
" Dají se jíst, nebo kouřit. Kouřením je účinek kratší ale intenzivnější a perorálně zase delší. A ted ta hlavní otázka: JSOU ŽIVOTU NEBEZPEČNÉ ? V JAKÉ DÁVCE A FREKVENCI UŽÍVÁNÍ JSOU BEZPEČNÉ? JAK MINIMALIZUJI NEBEZPEČÍ TĚCHTO HUB? CO JE NEJLEPŠÍ SE ZACHÁZENÍ S NIMI? DAJÍ SE SPLÉST S JINOU POPŘ. NEBEZPEČNOU HOUBOU? JSOU DLOUHODOBÝM UŽÍVÁNÍM NĚJAKÉ RIZIKA?

Další odpovědi
Drap

Jiné...

Kde je ta hranice málo jedovatá a významně jedovatá? Bez stanovení hranice ti nikdo nemůže odpovědět. Ano jsou známé takové případy. U mochomůrky červené jete problém, že neobsahují všechny stejné množství látek. Tak i lidé kteří ji znají a vědí jak ji lze užívat se zmýlí

paul1

Jiné...

Jel jsem jednou ve vlaku s důstojníkem v penzi, ten si muchomůrky červené pochvaloval. Jak je upravoval, to neprozradil, říkal jen, že je obvaří ve více vodách, vodu stále vyleje a potom dělá speciální nálev, kterým muchomůrky zaleje a zaváří. Prý je to chuťovka a moc hezky to vypadá. Sbírá je proto, že žije v oblasti, kde je víc houbařů jako hub. Proto se dal na muchomůrky, ty tam nikdo nesbírá.

CTTON

Významně jedovatá

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

paul1

Ještě jsem se podíval po internetu a našel toto:
https://www.id­nes.cz/hobby/hou­by/mykolog-predstavuje-jedle-a-lecive-houby.A160707_132­836_houby_mce