Vitek04

Je muchomůrka červená jako droga škodlivá?

Dobrý den, zjistil jsem, že muchomůrka červená lze užívat jako drogu. Ve světe nejsou známy případy otravou touto houbou. Dokonce jsem četl, že není jedovatá ale POUZE HALUCINOGENNÍ a toxického muskarinu v dnešní době obsahuje homeopatické množství. Taky, že pokud se houba vysuší – kyselina ibetonová se změní na 5× až 6× účinnější muscimol. Pro začátečníky se doporučuje 1/4 klobouku. Dají se jíst, nebo kouřit. Kouřením je účinek kratší ale intenzivnější a perorálně zase delší. A ted ta hlavní otázka: JSOU ŽIVOTU NEBEZPEČNÉ ? V JAKÉ DÁVCE A FREKVENCI UŽÍVÁNÍ JSOU BEZPEČNÉ? JAK MINIMALIZUJI NEBEZPEČÍ TĚCHTO HUB? CO JE NEJLEPŠÍ SE ZACHÁZENÍ S NIMI? DAJÍ SE SPLÉST S JINOU POPŘ. NEBEZPEČNOU HOUBOU? JSOU DLOUHODOBÝM UŽÍVÁNÍM NĚJAKÉ RIZIKA?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jsou životu nebezpečné, vysvětlím proč

Tato muchomůrka JE jedovatá, i když k smrtelným otravám téměř nedochází. Kromě nepříliš významného obsahu muskarinu obsahuje muscimol, který způsobuje poruchy vědomí a vyvolává halucinace. Muchomůrka červená byla v historii používána k navození stavů opojení nebo halucinací. Bylo však prokázáno, že užívání muchomůrky červené narušuje zdraví a ve vzácných případech vede i ke smrti. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Muchom%C5%A­Frka_%C4%8Der­ven%C3%A1

Další odpovědi
Midas

Jsou životu nebezpečné, vysvětlím proč

Tak jestli chceš brát nějaké halucinogenní „drogy,“ tak si vyber jiné rostliny než hřiby. Já tě k ničemu nenavádím, ale když už, tak existuje plno stránek z bylinkama (z Jižní Ameriky, Asie, Afriky a z celého světě – s Amazonie, rostliny, které používají šamani už po tisíceletí, stejně tak byliny z Ajurvédy aj.), které fungují jako entheoheny (a pod tím slovem je i najdeš), nejsou nijak závadné, toxické a ani zákon je nezakazuje (samozřejmě je zdravotnictví ani nepodporuje, ale co není zakázáno), rozhodně nejsou nebezpečné jako hřiby.
Já jsem nikdy třeba žádnou drogu neměl a ani cigaretu jsem nikdy nezkoušel (zato doutníky ano), jediné, co jsem měl, byla ayahuasca a ta vlastně ani není droga.
Ale hřibům bych se být tebou obloukem vyhnul (i všem drogám), některé hřiby třeba ani nemusí být moc závadné – jako ty lysohlávky – ale je velmi snadné si je splést s jinými, které jsou dost jedovaté – smrtelně. Protože hřibů je velké množství, různé druhy, různá jedovatost a jsou si dost podobné (i ty jedlé s nejedlými – a napálit se můžou i zkušení hřibaři).

Drap

Jsou životu nebezpečné, vysvětlím proč

Nejen ve světě, ale i u nás byla muchomůrka červená hojně využívána našimi předky. Problém je v tom, že muchomůrka má pokaždé trochu jinou hodnotu obsažených látek. I dvě vedlůe sebe rostoucí plodnice, stejného stáří a stejné velikosti mají zpravidla rozdílné hodnoty. Problém je právě díky tomu s jakýmkoli dávkováním. .Při předávkování může dojít k trvalému poškození zdraví nebo i smrti.

Rokio

Jsou životu nebezpečné, vysvětlím proč

Je to jedovatá houba, ale ne smrtelně jedovatá houba. Smrtelně jedovatá houba je například muchomůrka zelená nebo muchomůrka tygrovaná.

Vitek04

Má poměrně pro mně lákavé účinky, nechci jí brát pravidelně, jsem experimentátor, chtěl bych to jen 1 zkusit abych věděl co to dělá a už mně to nelákalo a říct si úkol splněn.