plebs

Může mít kohout také jiné pohlaví?

Příbuzná si pořídila deset slepic a i po roce snůška 3–5 vajíček týdně dostala radu zakoupit ještě kohouta tak přivezla staršího vlašák krasavec no prostě nádhera, ovšem převážně sedí na bidýlku rovná si peří a slepic si vůbec nevšimne ráno pouze zakokrhá. Kočka v léze do výběhu kouká na ní jak vyoraná myš a šlechtí si dále péřička. Snůška vajec se ještě snížila.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Kohout není jiného pohlaví jen už má zřejmě kohoutí povinnosti na háku.
Pomůžu si citací z odkazu: „kohouti se dožijí i 10 let. Plodní ovšem přestávají být ve 4 letech. Zájem o páření u nich často pomine již třetím rokem.“

Zdroj: https://www.sle­picar.cz/blog/236-delku-slepiciho-zivota-ma-v-rukou-chovatel.html

Další odpovědi
Dochy

Ať vymění slepice, nebo se zamyslí nad krmením. Běžně nosné slepice snášejí 1–2 vejce každé dva dny. Od deset slepic bych očekával 30–40 vajec týdně. Kohout na to moc velký vliv nemá (mamka má už léta slepice bez kohouta – 5 slepic a denně 3–4 vejce)
Ještě doporučuju zkontrolovat zda jsou hnízda OK a zda slepice nezanáší někam skrytě…

paul1

Může to být tzv. kapoun.

JežíšKristus

Deset slepic a 3–5 vajíček týdně je velká bída, nejedná se o staré slepice? Nám lítají vejce i bez kohouta…

elkon

Jestli jsi chodil do školy, tak bys měl vědět, že kohout je samec, slepice samice.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.