Rokio

Může mít kočka ráda psa?

Někde jsem si přečetl, že kočka svede maximálně psa tolerovat. Podle mě to ale neplatí vždy. Náš kocour si například s naší fenou občas hraje a někdy naše fena spí s kocourem nedaleko od sebe. Myslím si, že je to něco více než pouhá tolerance. Domnívám se, že spolu kamarádí.

Jaký máte vy názor?

Nejlepší odpověď
da ny

Samozřejmě, že může. U tety spávala Micka s loveckým psem (Český fousek), v kuchyni, u kamen. Stočená do klubíčka u jeho břicha. Argo na boku, s nataženými nožkami/tlapami ;D
To asi nebyla pouhá „tolerance“. To byla důvěra, teplo, bezpečí, „láska největší“ 😁.
Cizí kočku na dvorku Argo řádně prohnal/nesnesl.

Další odpovědi
Dochy

Také si myslím, že může být víc než „tolerance“. Opravdu by kočka psa tak tak „tolerující“ odvlekla koťata k němu do boudy?
Je fakt, že pes z toho byl dost vykolejenej 😉 Skoro bych řekl, že v tomto případě byl až silně pod pantoflem (kříženec běžného vzrůstu, odhadem tak 5–10× těžší než ta kočka co si z něj udělala chůvu)

EKSOT123

Jasně, nebo co jiného by znamenalo třeba tohle selfíčko:
https://www.y­outube.com/shor­ts/tiS246Vmi14
Na vesnici jsme vždycky mívali mívali psíky a kočky, mezi tím běhala drůbež a různá jiná zvířata a nikdy s tím nebyl žádný problém. Jenom cizí kočky psi proháněli. Vlastně asi jediný problém byl s kozou. Občas, když viděla, že se pes vrací z obchůzky, tak přiběhla ze zahrady a postavila se škodolibě k vratům. (Pokud byla vrata přivřená, tak aby se pes dostal na dvorek, musel se protáhnout drůbeží dírou ve vratech. A to bylo strategické místo pro tu kozu – kdyby se o to pokusil, tak by ho přimáčkla rohama k hraně díry. Prostě neměl šanci a musel se učit trpělivosti.

Rocker

U nás to funguje stejně jako u vás😍