Mikron4532

Proč soused chytá a zabíjí toulavé kočky?

Ahojky. Máme bohužel souseda přes zahrádku a všimla jsem si že má za plotem neustále nastraženou klec na odchyt zvířat s granulema( miska v kleci).
Občas je slyšet kočičí mňoukání (klec pak bývá od krve), ale zatim sem ještě žádnou chycenou kočku přímo neviděla ani nevím kdy a kam ty kočky nosí (možná je zabíjí někde jinde kam je odnese).
Nám přímo neškodí, ale asi by na odchyt mel mit nějaký povolení i když to dělá na svém pozemku který je oplocený.
Není třeba možné že ty kočky prodává myslivcům nebo Asiatům na výcvik nebo maso?
Tvrdil ze mu prý jednou kočka chodila zabíjet králíky (kočka ale králíka nezakousne), že je to škodná.
Nahlásit se to bojím, aby nam pak třeba zastřelil našeho psa přes plot nebo místo pastiček nesypal jedovaté granule.
Sousedi dále z ulice jim přišel koucour bez nohy (veterinář řekl ze to má od želez rozdrcenou nohu a tu si prý ukousnul aby se dostal z pasti).
Dalo by se třeba někde sehnat sponzorství, ze by jsme od něj ty zvířata vykupovali (možná na peníze by se nechal přesvědčit 500–1000 korun/ks by nám asi prodal).

Nejlepší odpověď
Filip84

No, tak jsi si tady „vyplakala srdíčko“, to bývá, arciť to není primární funkce této stránky.

Na Tvou otázku: „Proč soused chytá a zabíjí toulavé kočky?“, Ti mohu napsat leda tak:

  1. zeptej se souseda: tady to nikdo neví,
  2. odpověz si sama: proto a opakuj si to 100× každý den před spaním, až to, prostě a jednoduše, přestaneš řešit,
  3. nauč se žít s tím, že na to nikdy objektivně materiálně pravdivou odpověď znát nebudeš. Prostě se nauč žít s jednou odvěkou pravdou: život není krásný! Jestli jsi na to doteď nepřišla jinak, tak teď už to víš. Lepší pozdě, než nikdy.

Jinak, vlastně, poradit nechceš: oznámit se to OČTŘ bojíš, jiné racionální řešení neexistuje. Tak: hezký den!

Další odpovědi
Rocker

Jednoznačně bych ho nahlásil,soused by neměl zjistit,kdo to byl.

elkon

A proč se ptáš zde? My tvého souseda neznáme. To se musíš ptát jeho. Jestli jsou to toulavé kočky, tak odstraňuje potenciální přenašeče toxoplazmózy. Nebezpečné choroby, která nenávratně poškozuje lidský zrak.

Drap

Soused má zřejmě své důvody. Žádnou ulovenou a zabitou kočku nikdo neviděl, takže je to pouze domněnkaa. Soused může mít celou řadu důvodů proč to dělá, pokud to vůbec dělá.

1. Nemá rád kočky
2.prodává je na maso a nebo je jí sám
3chce si vyrobit ledvinový pás, nebo jinak použít kůži
4. prodává kůže
5. potřebuje kočky na výcvik psa.
6. Soused je vědec a používá kočky jako pokusná zvířata.
Co se sponzorství týká, nedovedu si představit, že by se našel někdo, kdo by sponzoroval souseda za to že nechytá kočky. Samozřejmě, pokud se s ním domluvíte, tak vám chycené kočky jistě prodá. Potom už si je můžete chovat doma, krmit je a zebezpečovat veterinární péči. Je jen na tobě, které řešení si vybereš.

Disraeli

No, moc o tom nevíš, když vidíš jen klec s granulema… ale jestli bývá od krve, tak skutečně může těm zvířatům ubližovat. To dělají psychopati a narušní lidé, takže je určitě na místě ho nahlásit. Policie a povolaní lidé už sami posoudí, jak se věc má.
_____________­____________________
Áááá, přehlédl jsem „sponzorství“, takže troll zase. :D