Muze mi zamestnavatel vzit neco z vyplaty, kdyz koncim?

Muze mi zamestnavatel strhnout penize, kdyz mu oznamim konec v praci predem? Mam pred vyplatou a ne malou a nebo mu mam oznamit konec v den vyplaty?

Pozn. Mám DPP a skončil bych do 3 týdnú

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud mu něco dlužíš, tak může. Jinak k tomu neni důvod.

Další odpovědi
mosoj

Důvod se vždy najde.

ivzez

Ne, zaměstnavatel Vám nemůže nic vzít.
Skutečnost, že nechcete v DPP pokračovat,
není důvodem ke krácení sjednané odměny.

Oznámení ale nestačí.
I DPP je potřeba vypovědět písemně.
Výpovědní doba činí 15 dnů.

______

Odkaz (nevěděla jsem jej z hlavy, měla jsem jej uložen jinde) na:
Zákoník práce, § 77, odst. 4 (výpovědní doba u dohod): https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#p77-4

led

Nepíšete základnú informáciu o druhu pracovného pomeru.
Ak máte zmluvu na dobu určitú tj. termín začatia a ukončenia pracovného pomeru. Pracovná zmluva automaticky zaniká uplynutím termínu ukončenia, pokiaľ nepracujete aj po tomto termíne. Ak po tomto termíne pracujete ďalej, pracovný pomer sa vám automaticky mení na dobu neurčitú. Takže nemusíte zamestnávateľovi nič nahlasovať.
Z výplaty môže zamestnávateľ strhnúť jedine v prípade neodpracovania zmluvne stanoveného počtu hodín pracovnej doby, za spôsobené škody, za chýbajúci inventár a podobne (musí byť urobený zápis o škode)…
V prípade Riadneho pracovného pomeru musíte postupovať v zmysle Zákoníka práce Českej republiky.

Presnú formuláciu aj s paragrafmi vám určite rada uvedie naša „lokálna“ právnička.

Poznámka: zamestnanec nie je povinný upozorniť zamestnávateľa na ukončenie pracovného pomeru pri termínovanej zmluve, pokiaľ mu pracovné zadelenie na poslednú pracovnú smenu nepokračuje aj po tomto termíne (napríklad 24-hod smena, alebo nočná). Koná tak jedine v prípade, ak chce naďalej pokračovať.

Mc Merkurion

… můj názor (nejsem právník): … nárokové složky ti vzít nemůže, ale jestli jsou nějaké položky, co se dávaj od stolu (prémie, atd), tak tomu bych věřil >>> nejednou se to už stalo … zaměstnavatel moc dobře ví, co ti MUSÍ zaplatit a co ne …
… když se tam vejdeš termínem, co uvádí ivzez (já jej neznám, v tomto jí věřím), počkal bych …

Klaproth

Oznam to co nejdřív, čekají tě ještě 2 měsíce výpovědní lhůty.

led

"Nepíšete základnú informáciu o druhu pracovného pomeru.
Ak máte zmluvu na dobu určitú tj. termín začatia a ukončenia pracovného pomeru. Pracovná zmluva automaticky zaniká uplynutím termínu ukončenia, pokiaľ nepracujete aj po tomto termíne. Ak po tomto termíne pracujete ďalej, pracovný pomer sa vám automaticky mení na dobu neurčitú. Takže nemusíte zamestnávateľovi nič nahlasovať.
Z výplaty môže zamestnávateľ strhnúť jedine v prípade neodpracovania zmluvne stanoveného počtu hodín pracovnej doby, za spôsobené škody, za chýbajúci inventár a podobne (musí byť urobený zápis o škode)…
V prípade Riadneho pracovného pomeru musíte postupovať v zmysle Zákoníka práce Českej republiky.

Presnú formuláciu aj s paragrafmi vám určite rada uvedie naša „lokálna“ právnička.

Poznámka: zamestnanec nie je povinný upozorniť zamestnávateľa na ukončenie pracovného pomeru pri termínovanej zmluve, pokiaľ mu pracovné zadelenie na poslednú pracovnú smenu nepokračuje aj po tomto termíne (napríklad 24-hod smena, alebo nočná). Koná tak jedine v prípade, ak chce naďalej pokračovať."

Táto odpoveď bola nahlásená z dôvodu: Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek. Otázka znie, aby som sa neskôr vyhla chybám v príspevkoch: v čom bol „Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek“?