Karlos776

Může mi zaměstnavatel dát náhradní volno za přesčas zpětně na dny , které jsem byl v pracovní neschopnosti?

Pracuji v nepřetržitém provozu (12ti hod směny) a v Rozpisu směn na daný měsíc zádné náhradní volno nebylo uvedeno. Poté, co jsem omarodil, nahlásil na konci měsíce můj nadřízený, že jsem v době mých směn čerpal Náhradní volno. Nebyla mi tudíž zaplacena za první dva týdny nemocenská za směny, které mi byly naplánovány v dodaném rozpisu služeb.

Odpovědi
Dochy

Ne, nemůže. Na náhradním volnu se zaměstnavatel se zaměstnancem „mohou dohodnout“. Podle mně nelze nařídit.

da ny

Na dny v DPN ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Nechyběly by Vám jinak hodiny v daném měsíci? A proto je doplnil jako náhradní
volno, za přesčasové?

Karlos776

Započítávají se v nepřetržitém provozu do nemocenské soboty a neděle?

Dochy

Pokud jsi měl naplánovanou směnu, (nebo bys měl naplánovanou směnu pokud bys nebyl na neschopence) pak Ti za ni náleží náhrada. Zhruba by to mělo být tak, že jakákoli směna, kterou bys za normálních okolností odpracoval se Ti teď převede na náhradu za nemoc.

Karlos776

ne, nechyběly.