štamgast

Může mi úřad poskytnout fotku z občanského průkazu?

Za měsíc si jdu vyřídit nový občanský průkaz, jelikož mi končí platnost toho stávajícího. A zároveň bych potřeboval pro jiné účely průkazovou fotografii. Otázka zní: Když požádám úředníka, který mě bude fotit, o poskytnutí oné fotky v elektronické podobě, vyhoví mi? Nebo to nelze?

annas: Já ji potřebuji v elektronické podobě, nikoliv jako tištěnou.

Odpovědi
annas

Zeptejte se přímo na úřadu, zda vám vyhoví. Ale osobně bych takovou fotku nechtěla. Třeba když budete s fotografií nespokojený, můžete požádat o novou fotku. Jednu známou fotili 3×.

Pokud se to stane i vám, tak se zeptejte, zda si fotografii můžete nechat. Určitě se spotřeba papíru účtuje, odpoví pracovník.

Ještě jsem se nesetkala s člověkem, který by byl s touto fotografií z fotokabiny spokojený. Z milardy lidí dělá stát ohyzdy.

dubraro

Nemůže, ani to technicky nejde, proto, aby se zabránilo jejímu možnému zneužití. Fotka jde z foťáku rovnou do počítače, kde ji program zkontroluje, jestli odpovídá požadavkům příslušné normy. Pokud je v pořádku, odešle se fotka spolu se žádostí on-line na ministerstvo vnitra. Fotka žadatele nezůstane uložená ani ve foťáku, ani v počítači úředníka.

marci1

Tak „strašnou“ fotku z občanky mít ještě někde jinde? Ty nevíš, že každý vypadá nejhůř na fotce v OP a nejlépe na profilové na internetu? 🙂
Ad „cinderella“: Gratuluji! 🙂

cinderella

Annas, marci1, tak to je zvláštní, asi jsem jedna z miliardy, protože já jsem se svou fotkou z občanky velice spokojená. :) Narozdíl od skoro všech ostatních průkazek a i narozdíl od velké části osobních fotek, na občance mám pocit, že mi to výjimečně fakt sluší… :D

cinderella

Annas, tak to jsem asi jedna z miliardy, protože já jsem se svou fotkou z občanky velice spokojená. :) Narozdíl od skoro všech ostatních průkazek a i narozdíl od velké části osobních fotek, na občance mám pocit, že mi to výjimečně fakt sluší… :D