Avatar uživatele
Bronzový

Může mi úřad poskytnout fotku z občanského průkazu?

Za měsíc si jdu vyřídit nový občanský průkaz, jelikož mi končí platnost toho stávajícího. A zároveň bych potřeboval pro jiné účely průkazovou fotografii. Otázka zní: Když požádám úředníka, který mě bude fotit, o poskytnutí oné fotky v elektronické podobě, vyhoví mi? Nebo to nelze?

annas: Já ji potřebuji v elektronické podobě, nikoliv jako tištěnou.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zeptejte se přímo na úřadu, zda vám vyhoví. Ale osobně bych takovou fotku nechtěla. Třeba když budete s fotografií nespokojený, můžete požádat o novou fotku. Jednu známou fotili 3x.

Pokud se to stane i vám, tak se zeptejte, zda si fotografii můžete nechat. Určitě se spotřeba papíru účtuje, odpoví pracovník.

Ještě jsem se nesetkala s člověkem, který by byl s touto fotografií z fotokabiny spokojený. Z milardy lidí dělá stát ohyzdy.


Avatar uživatele
Stříbrný

Nemůže, ani to technicky nejde, proto, aby se zabránilo jejímu možnému zneužití. Fotka jde z foťáku rovnou do počítače, kde ji program zkontroluje, jestli odpovídá požadavkům příslušné normy. Pokud je v pořádku, odešle se fotka spolu se žádostí on-line na ministerstvo vnitra. Fotka žadatele nezůstane uložená ani ve foťáku, ani v počítači úředníka.


Avatar uživatele
Zlatý

Tak "strašnou" fotku z občanky mít ještě někde jinde? Ty nevíš, že každý vypadá nejhůř na fotce v OP a nejlépe na profilové na internetu? :-))
Ad "cinderella": Gratuluji! :-))


Avatar uživatele
Registrovaný

Annas, marci1, tak to je zvláštní, asi jsem jedna z miliardy, protože já jsem se svou fotkou z občanky velice spokojená. :) Narozdíl od skoro všech ostatních průkazek a i narozdíl od velké části osobních fotek, na občance mám pocit, že mi to výjimečně fakt sluší... :D

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

cinderella

Annas, tak to jsem asi jedna z miliardy, protože já jsem se svou fotkou z občanky velice spokojená. :) Narozdíl od skoro všech ostatních průkazek a i narozdíl od velké části osobních fotek, na občance mám pocit, že mi to výjimečně fakt sluší... :D

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5957
Zlatý led 3193
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2761
Zlatý briketka10 2502
Zlatý Kepler 2377
Zlatý marci1 2067
Zlatý quentos 1764
Zlatý mosoj 1626
Zlatý iceT 1617

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.