Avatar uživatele
štamgast

Může mi úřad poskytnout fotku z občanského průkazu?

Za měsíc si jdu vyřídit nový občanský průkaz, jelikož mi končí platnost toho stávajícího. A zároveň bych potřeboval pro jiné účely průkazovou fotografii. Otázka zní: Když požádám úředníka, který mě bude fotit, o poskytnutí oné fotky v elektronické podobě, vyhoví mi? Nebo to nelze?

annas: Já ji potřebuji v elektronické podobě, nikoliv jako tištěnou.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1, dubraro před 1759 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
annas

Zeptejte se přímo na úřadu, zda vám vyhoví. Ale osobně bych takovou fotku nechtěla. Třeba když budete s fotografií nespokojený, můžete požádat o novou fotku. Jednu známou fotili 3×.

Pokud se to stane i vám, tak se zeptejte, zda si fotografii můžete nechat. Určitě se spotřeba papíru účtuje, odpoví pracovník.

Ještě jsem se nesetkala s člověkem, který by byl s touto fotografií z fotokabiny spokojený. Z milardy lidí dělá stát ohyzdy.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Nemůže, ani to technicky nejde, proto, aby se zabránilo jejímu možnému zneužití. Fotka jde z foťáku rovnou do počítače, kde ji program zkontroluje, jestli odpovídá požadavkům příslušné normy. Pokud je v pořádku, odešle se fotka spolu se žádostí on-line na ministerstvo vnitra. Fotka žadatele nezůstane uložená ani ve foťáku, ani v počítači úředníka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Tak „strašnou“ fotku z občanky mít ještě někde jinde? Ty nevíš, že každý vypadá nejhůř na fotce v OP a nejlépe na profilové na internetu? 🙂
Ad „cinderella“: Gratuluji! 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cinderella

Annas, marci1, tak to je zvláštní, asi jsem jedna z miliardy, protože já jsem se svou fotkou z občanky velice spokojená. :) Narozdíl od skoro všech ostatních průkazek a i narozdíl od velké části osobních fotek, na občance mám pocit, že mi to výjimečně fakt sluší… :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cinderella

Annas, tak to jsem asi jedna z miliardy, protože já jsem se svou fotkou z občanky velice spokojená. :) Narozdíl od skoro všech ostatních průkazek a i narozdíl od velké části osobních fotek, na občance mám pocit, že mi to výjimečně fakt sluší… :D

před 1758 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek