Cacorka69

Jsem-li od července na nemocenské, počítá se proplacení dovolené z výše nemnocenské?

Dobrý den, chtěla bych moc poprosit o radu. Jsem od července na nemocenské, po těžké operaci. Předtím jsem všechny dny odpracovala. Před nemocenskou jsem měla vyměřovací základ na dovolenou za 6 hod.prac. dobu na 1 den 1340 kč a to celou dobu. Dne 30.11.2019 mi skončila smlouva a žádala jsem proplatit zůstatek dovolené 14,5.Na posledních dvou výplatních páskách za říjen a listopad jsem už však měla jen na dovolenou 924 kč. na den vyměřovací základ za 6 hod.prac.do­bu.proplaceni dovolené se počítá z nemocenske???? Dali mi o polovinu méně, než jsem měla zaplacenou dovolenou před nemocenskou. Děkuji

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… dovolená je průměr za poslední čtvrtletí, ne za poslední odpracované, srazila to nemocenská … někde mohou i krátit dny …

Další odpovědi
Reezo

Určitě se to daní, ale proč to zkrátili vám nepovím. Každopádně daň z 1340,–kč je 277,2,– kč, což ve výsledku neodpovídá 924,–kč. Nejlepší by bylo se obrátit přímo na zaměstnavatele a požádat ho o vysvětlení proč se změnila ta částka. Případně by bylo asi nejlepší se poradit s právníkem, když vás neuspokojí vysvětlení od zaměstnavatele.