Afro

Může mi spolubydlící vypovědět náj. smlouvu ústně a zamezit přístup k věcem za nedodanou fakturu?

Oba jsme spolu bydleli v náj bytě, dále byl dotyčný mým „předákem“ ve firmě pro kterou jsme pracovali na živnost. po 4 měsíčním čekání i urgování rozpočtů bez kterých nebyla známa cena za kterou pracujeme mi došla trpělivost a na diskuzi přátel oznámil že hledám jiný job, protože tito neplatí, ještě téhož dne jsem byl spolubydlícím obeznámen at jiz na firmu nejezdím, že nemám psát pí…iny, poté mi byla ponížena mzda za již odvedenou, ale nevyplacenou práci – na což jsem zareagoval nevystavením faktury – dokud nebude vše uhrazeno v původní výši.Dotyčný si místo výplaty strhal nájemné „dle jeho uvážení“ a sdělil že mu dlužím na tyto částky faktury.Ty jsem opět odmítl vystavit (stále se nehodovala se výše mzdy a stržené nájmy), za toto jsem musel opustit byt do konce měsíce( sděleno ústně při roztržce před svědky cca v polovině měsíce), to jsem učinil nechtěně již o týden dříve – byl mi vyměněn zámek na
bytě a dovolen přístup jen pro os. věci. nyní již 14 dní nemám k ostatním věcem přístup, z náj. smlouvy jsem nebyl vyřazen a dotyčný si nárokuje „stržené nájemné“ znovu protože nemá faktury. Strhnutí náj, výši mzdy před a po mohu doložit v pís. korespondenci z emailů. Mám nějakou možnost obrany?

Nejlepší odpověď
anonym

pokud máte smlouvu na které je určená částka nájemného,a vy jste tuto dohodu plnil,nemůže vás spolubydlící vypovědět,taktéž to platí i v práci,máte smlouvu na které je určená práce i její vyrovnání,tudíž vám nemůže mzdu snížit pokud jste tuto smlouvu neporušil,a pokud jste jí porušil opět vám musí dát výpověd písemnou formou,jak z práce,tak z nájmu, vy svou fakturu ale vystavit musíte,jestliže by vám v dané výši nebyla vyplacená,máte nárok jí urgovat soudně,i vzni­klé penále