01Ricco

Může mi někdo vysvětlit jakým způsobem se určuje pořadí odjezdu tramvají z konečné zastávky?

Například dnes jsem přišel na zastávku, kde stála jedna tramvaj, poté přijela druhá a po několika minutách třetí. Přijde mi zvláštní, že nakonec první odjela ta co přijela na točnu jako poslední a ta první, co tam už stála při mém příchodu tam stále čekala. Jednalo se o tramvaje té samé linky.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Je na to vypracovaný složitý grafikon, který zahrnuje třeba i zařazení povinných přestávek řidičů se střídáním na předem zvolených místech na trase. Může se stát, že z nějakého důvodu ( dopravní nehoda… ) se grafikon naruší, tak se musí dohnat ztracený čas.

Další odpovědi
Drap

Vyjíždějí podle jízdního řádu.