Avatar uživatele
loosi

Může mě zastavit civilní vozidlo?

Dnes jsem zatroubil na jedno „lepší“ auto, které mi vjelo do cesty. Řidič následně jel vedle mě a ukazoval nějakou kartičku, že je od PČR a ukázal ať zastavím. Jel jsem dál a on si zezadu fotil SPZ. Má právo mě vůbec někdo s civilním aute, oblečen v civilu, nejspíš ve svém volnu zastavit? Pominu-li možnost, že to byl jen někdo kdo má vytisknutou nějakou parkovací kartičku od policie a takhle machruje. Auto není na mě ani psané, ale na manželku…Může mi něco udělat, obrátit to proti mě, tvrdit, že jsem ho ohrozil atd…když má mou SPZ. Dík!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3010 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mojitek

byl to nějakej blbec,takovejch je na našich silnicích spousta. Při jízdě se má řidič věnovat řízení a nekoukat na nějakou jakoukoliv kartičku co mu kdosi ukazuje .Zastavit tě může jen vozidlo k tomu určené-vyznačené -PČR nebo měšťáci anebo „civilní“,ale s odpovídajícím dodatečným upozorněním,tzn. displej stop policie.Anebo URNA,ale to už je jiný kafe…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosol

Na to existuje jediná rada:
Směrem k němu natáhnout ruku, sevřít prsty v pěst a potom pomalu zvednout prostředníček.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Policajti (aj v civile, prípadne vo vozidle s civilnou kamuflážou) na zastavovanie iného vozidla používajú k tomu určené technické prostriedky, tj. plácačku s terčíkom, prípadne maják, svetelnú tabuľu- displej s nápisom „STOP“, „zastavit“. Po zastavení sa musia preukázať platným policajným dokladom.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

co si třeba přečíst zákon č. 361/2000sb. nějaký mávač Ti může akorát vy.....
http://www.za­kruta.cz/silnic­ni-zakon/96/zasta­vovani-vozidel/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zastavovat mu nemusíš. Tvrdit může co chce, ale pokud to neprokáže, tak ti nikdo nic nemůže.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Policista se prokazuje stejnokrojem, odznakem nebo prohlasenim. Pokud to udelal a ty jsi jeho vyzvy neuposlechl, muzes mit maler. Kazdy je totiz povinen uposlechnout vyzvy policisty. A je uplne jedno, ci auto je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

v žádném případě nezastavovat…ta­kových „kartiček“ si na PC vytisknu 10 za minutu a co ? i na mě to zkoušeli, předjel jsem ho na kole, urážená ješitnost a držkování tak se mu zajel cestu a vyzval k pěstnímu souboji, jsem vazba od rány teda, zbaběle odjel protisměrem

Upravil/a: lexx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

Sice je legální, když policie používá vozidla v civilním provedení pro silniční dohled, ale hlavně způsob zastavování má svoje pravidla… ukazováním nějaké kartičky přes okno se vozidla nezastavují…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
střevo

Drap

von pak řekne že s ním v autě seděla kolegyně a ta že to dosvěčí a tím to prokáže

před 3010 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek