Zdeněk Peuke

Může mě zaměstnavatel z důvodu nedostatku práce nutit, abych šel na neschopenku?

Pracovní neschopnost

Nejlepší odpověď
Kepler

Nemůže, je to jen jeho snaha jak ušetřit. Nicméně, pokud by ti to mělo zachránit pracovní místo, tak bych to zvážil.

Další odpovědi
zbyndo

Ako ma niekto donúti,aby som bol chorý? Keď je zamestnávateľ taký vypočítavý,mohol by platiť človeka, ktorý by pracovníkov posielal na neschopenku,napr.že by mu nechtiac zlomil ruku,alebo aj nejaký menší úraz