DrMastor

Může mě zaměstnavatel vyhodit z práce za nenošení reflexní vesty ?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud ji máš předepsanou, tak ano. Je to hrubé porušení bezpečnostních předpisů.

Další odpovědi
Filip84

Vyhodit“ tě nemůže, „vyhodit“ můžeš flašku lahve do koše, nebo z okna vlaku, například. Může však s tebou ukončit pracovní poměr.

Za porušení bezpečnostních předpisů hrozí zaměstnavateli citelné sankce, takže ano, rozhodně je to důvod pro tzv. vytýkací dopis a následně výpověď zaměstnanci pro porušování právních předpisů spojených s výkonem práce, a v některých případech i pro okamžité zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele.

Na takto vágní dotaz pregnantněji odpovědět nelze.

cochee

Já jako zaměstnavatel bych tě vyhodil, protože bys mi nestál za následné problémy, kdyby se ti následkem nenošení vesty něco stalo.

Rokio

Přímé neuposlechnutí pokynu nadřízeného může vést k propuštění na minutu.

Mravenec

Ano, je to hlavně pro tvou bezpečnost…

Dochy

Rokio: zaměstnnání není armáda. Záleží na pokynu. Některé nejen můžeš, ale dokonce musíš neuposlechnout. A kdyžtak máš trochu proházený slovosled. Nevím co znamená „přímé neuposlechnutí“, znám „neuposlechnutí přímého pokynu-rozkazu“