Rokio

Může mě otec vydědit, pokud bych o něj neprojevoval zájem?

Já se o něj zajímám. Chtěl bych s ním trávit čas. Táta se ale o mě a o rodinu nezajímá. Na rodinu kašle. A nejsem jediný, který si to myslí.

Pokud bych o něj jevil zájem a vyhledával bych občas jeho společnost a on by zájem neměl, tak by to možná mohl být stalking. Táta se raději věnuje své nové rodině.

Také jsem si někde přečetl, že když otec nejeví zájem o své děti, tak děti nemusí projevovat zájem o svého tátu a k vydědění nedojde. To stejné platí například o úmyslné trestné činnosti a myslím si, že i o žití nad poměry, což táta také dělá.

Nejlepší odpověď
Filip84

Zase jedeš Velkou pardubickou na kulhavém oslu? Proč pořád něco řešíš, proč se pořád v něčem patláš!?

Projevuješ o něj zájem? Projevuješ. Má on zájem o Tebe? Nemá. Tak co víc potřebuješ vědět? Dej mu svatý pokoj! Prostě se s tím nauč žít.

Když Tě bude chtít kdokoli vydědit, vydědí Tě. Nejlépe podle zásady „není člověk – není problém“, tj. není dědictví – není dědic. Založí si trust, do toho převede veškerý majetek, a do dědického řízení půjdou tak jeho svršky.

Řešíš nesmysly.

Další odpovědi
Drap

Co si kdo myslí neni důležité. Důležité je, co a jak kdo dokáže prokázat a jak rozhodne soud.

Jiří Bohumil

Pro vydědění platí zákonné podmínky. Pokud k tomuto dojde a máš námitky, pak pouze pomůže soud, který posoudí zákonné podmínky, názory a důkazy obou stran.