Elk

Může majitel vystěhovat nájeníka, bez náhrady, když tam má hlášený trvalý pobyt?

Nejlepší odpověď
anonym

Trvalé bydliště je pouze administrativní záležitost a nevyplývá z něj jakýkoliv nárok na náhradní bydlení ap.

Další odpovědi
Bičiště

Trvalý pobyt nijak neovlivňuje postup při vystěhování nájemníka. Vše se musí dít v souladu s Občanským zákoníkem, ať tam má nájemník trvalý pobyt či nemá.Výpověď z nájmu lze dát pouze z důvodů, které Občanský zákoník vyjmenovává. ( neplatič, narušuje soužití,byt nepoužívá atd) Víc §§ 710 a 711 Občan. zák. Občan zákoník v § 711 vyjmenovává případy, kdy se vystěhovanému poskytuje náhradní byt a kdy pouze přístřeší. Zkušení pronajímatelé bytů uzavírají nájemní smlouvy na dobu určitou, nejčastěji na 1 rok. Pak dle situace smlouvu prodlužují nebo neprodlužují. V případě neprodloužení nájemní smlouvy, nájemník musí byt opustit bez náhrady. Pokud tak neučiní i potom mohou být komplikace,např nábytek není možné vystěhovat před barák,ale musí se uskladnit,ale každopádně pronajímatel má navrch.

terry

Myslím, že ne. Myslím, že musí najít náhradní bydlení a s ním musí navíc nájemník souhlasit.
Aspoň to tak měli známí. Nájemníkům nic nevyhovovalo, řešili to několik let. Pak dům prodali.

cukrar

Elk, jak píše kolega Bičiště, trvalý pobyt neovliňuje nájemní smlouvu.
To jsou dvě různé cesty…

Takže odpověď je ANO!!!
Doplňuji:
Nepíšete podrobnosti o nájemní smlouvě, ta je velice důležitá!!