jalav

Vystěhování

Dobrý den.Založili jsme S.R.O. a koupili činžovní dům od O.Ú.Před osmi měsíci zemřela jedna společnice,a vzápětí se do bytu nastěhoval její vnuk.Nikdo neví jak se jmenuje ani kde bydlel dříve.Celou dobu nezaplatil ani korunu.Když jsme ho vyzvali k setkání a dohodnutí,nepřišel ani se neomluvil.Poradte prosím,jak ho vystěhovat?Děkuji

Nejlepší odpověď
mirlin

Toto je otázka pro právníka.Za takovou odbornou radu budete muset také patřičně zaplatit.mirlin

Další odpovědi
Jambalaya

V prvé řadě je to otázka dědictví. Dědici zdědí podíl ve vašem s.r.o., zda to znamená i právo k užívání bytu byste měli mít uvedeno ve smlouvách. Dědic může mít buď nárok na bydlení a nebo na vyplacení odpovídající části aktiv s.r.o. Není-li dědické řízení dosud uzavřeno, nic nenaděláte, neboť nevíte, kdo je nyní vlastníkem podílu. Dle mého názoru, pokud se nejedná o dědice a vnuk zde nemá trvalé bydliště, mohli byste ho i vystěhovat.
Neuvedl jste, zda je vlastníkem domu s.r.o., či se jedná jen o s.r.o. založené za účelem správy bytů v OV.
Určitě doporučuji obrátit se na právníka a také upravit a do budoucna přesně stanovit pravidla pro tyto případy.
Dlužné nájemné a poplatky v každém případě lze z dlužníka vymáhat.