Může majitel po smrti svého zvířete darovat jeho orgány?

A je vubec mozne, aby napriklad na nejake zvireci klinice nebo mozna i u veterinare udelali napriklad transplantaci ledvin, pokud nejakemu psu odchazeji, a ze by mu dali funkcni ledviny toho mrtveho? Nebo to funguje jen u nekterych druhu zvirat? Mozna to je uplne zakazano, ze by se to nevyplatilo… prilis drahe?

Může majitel po smrti svého zvířete jej nechat darovat orgány?

Nejlepší odpověď
gecco

Jasně, že může…
A jasně, že to jde…
😉
Problém – málokterý majitel domácího miláčka je ochoten (a schopen) zaplatit za transplantaci třeba ledvin okolo 200.000,– Kč (pes) a za následnou péči další statísíce (člověk žijící v sociálním systému Evropy cenu neřeší – má zdravotní pojištění)…
😉
Ale můžeš darovat orgány svého zvířete řezníkovi (kuchaři) – takovej pečenej psí hřbet, to je dobrota…
😉

Další odpovědi
anonym

Jistě že může. Když klepnu "svého"pašíka a někdo má chuť na játro nebo ledvino, tak proč bych mu to nedaroval, že jo.

štamgast

Já jsem ještě neviděl, že by se dělaly transplantace zvířat.

anonym

Psi, kocky, kone a tak ti vetsi? Nebavim se o kreckach nebo zelvach i kdyz treba by to taky nekdo dokazal. :)