emamamisu

může majitel nechat svého psa tetovat?

Nejlepší odpověď
anonym

Chovatelé mají povinnost svoje odchovy tetovat nebo čipovat z důvodů identifikace štěňat a pouze na základě této identifikace (kromě splnění jiných podmínek) jsou vydány průkazy původu (rodokmeny) . Stále více chovatzelských klubů prosazuje zákaz tetování a doporučuje čipování. Tetování se provádělo
do ušních boltců nebo slabiny psa a bylo poměrně bolestivé a ne trvalého a nezaměnitelného charakteru. Tetování se provádělo (provádí) tetovacími kleštěmi nebo perem.
Pokud máš na mysli tetování ve smyslu vyobrazení nějakého ornamentu na kůži psa, tak pokud se nejedná o nějaké plemeno naháče, tak jinde tetování nemá téměř žádný žádoucí efekt. Zákon na ochranu zvířat proti týrání tím asi neporušíš.
Už jsem viděla i psy s piersingem, což je sice efektivnější, ale o to z hlediska zmiňovaného zákona, diskutabilnější.
Doplňuji:
ad Bedy: Z hlediska identifikace je tetování zastaralé neboť slouží skutečně jen
k chovatelským účelům. Neexistuje žádný registr tetovaných psů. K účelu identifikace jakéhokoliv (tedy i nečistokrevného) psa slouží čipování a k tomu zřízený celostátní registr.

Další odpovědi
badisko

muze…otazka proc by to krom identifikace delal?…kdyz se nekomu libi tetovani tak at se necha potetovat sam a netaha do toho hafana.....!!!

Bedy

Ano, může, ale veterináři doporučují spíš očipovat – některá města na to dokonce přispívají.

Sonush

Podle mně v žádném případě.

Lenča59

asi ano.. a jestli by ses na to chystal, zapomeň že pes bude stejný jako dřív, stojí to asi hodně peněz ale je to jenom utrpení. Pes to určitě NEchce ..

anonym

Můj pes tetovaný je, má i čip.

zebra8

může a zároveň musí pokud jde o psa s PP ale voříšci se netetují

badisko

nekteri nemaji s cipy asi fajn zkusenosti …:D …no lepsi je pokerovat(tetovat) nez cipovat …nebo v idealnim pripade tahle dvojkombinace …