Monie

Co doporučujete pro psy proti klíšťatům?

Radši vodičku, nebo obojek? Popř jaký?

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poradi-nekdo-osvedceny-pripravek-proti-klistatum-pro-psy

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prosim-vas-muzete-mi-poradit-moje-pesinka-jen-se-probehne-kolem-baraku-tak-je-same-kliste

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-pouzit-aby-pes-nemel-tolik-klistat

a další odkazy

Další odpovědi
briketka10

dnes jsem koupila sestře Frontline pipetu za 149,– Kč za krk a pro svého kočičáka taky..
mají je v lékárně..

anonym

Asi bych navrhla pravidelně psa prohlížet a klíšťata odstraňovat. Obojek moc nepomohl. Rita s ním vždy zaběhla do nejbližšího křoví a vrátila se pokaždé bez něj. Vodičky sice trochu pomáhají, ale také to není žádný všespasitelný prostředek. Nejjistější je stará osvědčená metoda – hledat, vytáhnout, zničit.

Damiana

Měli jsme Frontline i obojky – ale když byla klíšťata v dobré kondici, vždycky si nějak poradila. Nebylo jich sice tolik, ale úplně stoprocentně to nefungovalo. ☹

Conchus

Už 12 let dávám svému bišonkovi Frontline v pipetách přes celé léto (aplikace do oblasti kohoutku, aby se neolizoval). Občas se nějaké klíště ujme, ale snadno odpadne.

samicek333

My používáme obojek a takový antiparazitní sprej, který se vtírá do srsti.

beluška

Měla jsem jak obojek proti klíšťatům, tak i vodičku od veterináře. Stejně se ale někdy klíště přichytilo. Takže denně prohlížet a kupte si dobré kleštičky na vyndání klíštěte. Mají je ve Zverimexu a jsou faskt dobrý.