Může lžička ponořená v tekutině (čaj, káva…) způsobit poškození mikrovlnné trouby, když je ze 3/4 ponořená?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud bude z umělé hmoty tak ne.
Jinak kovové předměty do MT nepatří!!!!!

Další odpovědi
miro310

Pokud je v MT nějaký kov, byť i ponořený – na tom nezáleží, tak dojde vyhození jističe, pokud ovšem funguje. To může zabránit poškození MT !

tuCZek

jakýkoliv kov nepatří do mikrovlnky

jmhad

do mikrovlnky by se mělo dávat jen k tomu určené nádobí.Tedy ani normální porcelán a kov už vůbec ne.Ale ten talíř či hrnek budiž,pokud nemá ornamenty ze zlata či jiné zdobení obsahující stopové prvky kovu.Ale pozná se to snadno – jak mikrovlnka začne uvnitř jiskřit či jinak prskat,něco se jí nelíbí a je to třeba vyndat.Ale znám i takové odborníky,kterým tohle vůbec nevadí.

elektrikář

Dal jsem do mikrovlnky rozmrazit zmrzlé máslo i se staniolem Neumíte si představit co jsem tam mněl za ohňostroj hned jsem to vypnul naštěstí se nic nestalo.