Savier

Může člověk ve středním věku začít studovat střední školu?

Odpovědi
elkon

Střední školu můžeš studovat v jakémkoli věku, pokud na to máš schopnosti.

Drap

Muže, třeba i vysokou. Je celá řada lidí kteří takto vystudovali, nebo studují

Disraeli

Může kdykoli, akorát musí počítat s časem a financemi. Tzn. práce/podnikání X škola, nějaké příjmy nebo majetek. Škola totiž zabije dost času a po 26 roce už za něj stát nebude odvádět soc. a zdr. Takže se musí i nějak uzpůsobit, například s ISP nebo dálková forma studia.
Náklady (domácnost, potřeby), daně, povinné poplatky, případně rodina,.. to se samo neošéfuje. Pokud už nemáš dostatečný majetek a příjmy (proč pak ale studovat SŠ, když jsi očividně šikovný podnikatel nebo investor, případně umělec nebo zaměstnanec na dobré pozici).

Každopádně bych to viděl jako zbytečnost a velkou ztrátu času.. chce-li se něco naučit, ať se to dotyčný naučí sám, ať si nakoupí materiály a pomůcky, pořídí si knihy, učebnice, zaplatí si kurzy, najme si soukromé učitele nebo mistry, ať to dělá víc prakticky (učí li se jazyk, tak krom knihy/učebnice a slpovníků, ať sleduje filmy a seriály v tom jazyce, ať poslouchá písničky v tom jazyce, koupí si kvalitné kurz, ať si zajede do země, kde tím jazykem hovoří a chívli si tam pobyde, Atd). Ať to dělá po svém, ať si najde ideální metody, atd. Škola je neefektivní a neúčinná, obzvlášť SŠ.

da ny

Ano
Střední věk by se dal velmi obecně vymezit mezi 45. až 65. rokem života.
Kolem 45. roku už většinou začínají, nebo končí VŠ.