Klubko55

Může hmyz „hovado“ přenášet HIV, po rozmáčknutí?

Může hovado přenášet HIV když ho rozmáčknu?
Bojím se aby se krev z hovada (krev člověka s HIV) nedostala do rány kterou hovado vytvořilo.
Dík za odpověď.
Doplňuji:
Hodně se bojím........­.............­.............­..

Nejlepší odpověď
anonym

Teoreticky to asi není vyloučeno, ale muselo by k bodnutí zdravého člověka dojít bezprostředně po bodnutí člověka nakaženého – virus HIV není odolný a mimo organismus ´hostitele´ přežívá jen velmi krátkou dobu.
Navíc takovýto přenos infekce HIV není – pokud vím, nikde na světě prokázán – a to ani v místech, kde hmyz patří mezi běžné přenašeče nemocí (dengue, malárie…).
😉
Osobně se domnívám, že tento tvůj strach nemá opodstatnění.

Další odpovědi
anonym

Nemožné… (respektive je to stejné jako u výhry v loterii atp. – mizivá šance – pak tedy spíše – nepravděpodobné no)