sowa

Může exekuce dospělého syna ohrozit jeho rodiče?

Syn s rodiči nebydlí a nemají ani shodnou adresu.

Odpovědi
Raluvud

Neměla by

plebs

Záleží v jakém případě, někdy ano

magorvkleci

Ohrozit je nemůže, ale připravit o nějaký majetek ano.

Exekutor může zabavit cokoli, o čem se domnívá, že patří povinnému. Prokázat, že majetek je jejich a nikoli synův, je pak na rodičích (nemusejí to však být jenom rodiče, vlastně ani nemusejí být příbuzní).

Na druhou stranu to není nic ďábelského, protože jednání, kdy povinný schová svůj majetek k příbuzným, je časté.

Blbé bylo, že dřív exekutor zabavený majetek fofrem střelil pod rukou na sehrané aukci kámošům a rodiče přišli zkrátka, ale to se snad už zaplaťpámbu neděje.

ivzez

Jestli u nich nemá žádný majetek,
neměla by se jich exekuce syna vůbec týkat.