Avatar uživatele
zjentek

Může důchodce běžně nakupovat potraviny po desáté hodině dopolední?

Důchodci nají už tak vymezený čas a taky si nejen potraviny mohou svobodně nakoupit mezi 8 – 10 dopolodní…


Edison jenže ta nařízení se ze dne na den mění asine? Co mě zde pomůže archiv? A když už jsem tak smělý a otázka ti přijde zbytečná, tak mně taky prozraď, jestli si mladý občan před důchodem dneska může nakoupit mezi 8 – 10 ranní!
(No dneska ne, bo už je 10.15 AM, ale určitě si rozumíme, děkuji.) (;

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? autacek před 1488 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Grabca

Dobrý den. Ano, můžou. Důchodci mají vymezený čas, protože jsou nejrizikovější skupinou, tak aby nemuseli mít strach. Oni můžou nakupovat kdykoliv, ale dopoledne to mají s minimálním rizikem. Hezký den;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Ale no tak, trošku logického uvažování. Analogie: parkování aut chromajzlíků. Chromajzlík má na parkovišti vyhrazeno místo na zaparkování. Pokud mu nevyhovuje nebo z jiného důvodu (místo je obsazeno jiným chromajzlíkem), může zaparkovat na kterémkoliv jiném parkovacím místě a tímto se nedopouští ničeho nezákonného.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Už se nedivím, že si mnoho OSVČ neumí vypsat ani žádost o bonus 25000 Kč.
Byť v jde v podstatě pouze o jméno, adresu, rodné číslo, podpis a číslo jakéhokoliv účtu. Prostě naprosto „neznámá“ data.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Mimochodem… tohle tu bylo už NĚKOLIKRÁT probráno!!!

  1. Už hoooodně dlouho to změněno nebylo.
  2. Sledovat média a opatření MZ můžeš i sám, když můžeš psát sem.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Zřejmě ano. Mně se to už několikrát podařilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Dôchodci nemajú zákaz nákupu počas celého predaja podľa otváracích hodín…
Stanovený čas 8–10hod je vlastne obmedzené nakupovanie mladšími kupujúcimi než v dôchodkovom veku. Prirodzene, ak je predajňa prázdna, bez nakupujúcich penzistov, nevidím dôvod, prečo by mladší nemohli nakupovať za dodržaní bezpečnostných podmienok.

Napríklad, je nakupujem v potravinách pred vyhradeným časom, alebo podvečer,, keď sú predajne skoro prázdne. Je to menej nebezpečné, než viac než v priemere hodinu čakať, za každého počasia, vonku pod holým nebom v rade a často prekážať okoloidúcim nenakupujúcim chodcom… Potom prejsť do ďalšieho radu pred ďalším obchodom. Keď pozorujem napríklad rady pred poštou, tak tam sa v priemere čaká 2 hodiny. ako to má potom penzista stíhať

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ano, mohou, ale mezi 8. hodinou a 10. hodinou smí nakupovat pouze senioři. Po desáté hodině mohou jít nakupovat ostatní lidé i zmíněný důchodci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Opět dotaz nemyslícího člověka, který nesleduje zpravodajství. Důchodce může nakupovat kdy se mu to hodí. Pouze od osmi do deseti mu tam „nesmí překážet“ nikdo, kdo není v důchodu. Jednoduché jak facka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Důchodců jsou plné obchody (potraviny) po celý den.
Ti, kteří chtějí využít „bezpečného času“, kdy se jim tam nemotají mladší ročníky a je plno lidí kolem. ti chodí mezi 8 – 10 h.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Edison: Ale no táák… jakou nohou jsi z pelechu začal neděli? (;

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Šimsisi, že jsem tu otázku ani nenahlásil? Takový já jsem milius! 😁

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@edison ti jsi především z..d co bezdůvodně nahlašuje otázky jen z pomsty.

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Hele, jsou někde přehledně sepsána aktuální nařízení? Ono se to vážně docela mění… Na seznamu se dozvím jak jsme na tom oproti světu, nějaký bulvár a tak… Pokud mně zajímají hobbymarkety, tak jsem se někde dozvěděl, že mají otevřeny venkovní plochy, kde lze zakoupit sazenice. Na stránce OBI se ale dozvím jen že mají otevřeno. Na stránkách MZCR najde „mimořádné opatření“ k 20.4. kde zkrátka hobbymarkety mají vyjímku bez dalšího uvedeného omezení. O šťastné hodince (či dvou) pro důchodce tam není žádná zmínka… Já chci normálně žít (klidně s respektem k aktuálním potřebám a nařízením, to zvládnu) a ne se na každý pšouk ptát advokáta zda mohu nebo ne.

Nemám zájem se někde družit s lidmi abychom si mohli předávat miliardy přítulných bakterií a virů, nakupuji převážně já 1×-2× týdně pro celou rodinu, ale přeci jen už docházejí i další věci než jsou jen potraviny.

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ano, jsou. Napsal jsem ti zdroj do odpovědi.

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

???

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

tak teď jsme našel tohle…
https://www.vla­da.cz/cz/media-centrum/aktual­ne/vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180234/

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A taky na stránkách ministerstva zdravotnictví.

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Říkal jsem přehledně a pokud možno všechna relevantní. A to jsem tedy rozhodně na MZ nenašel.

před 1487 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Kdyby to zas nějaký nerudný ubožák smazal:

Ano, nakupovat může i jindy, ovšem takový důchodce tak plive do tváře celé okolní společnosti, která se na jeho úkor uskrovnila, navíc tak sebe vystavuje v šanc vysšímu riziku nákazy, kdy v případě onemocnění, pokud bude zabírat místo jiným, mladším, bude od podpůrných přístrojů odpojen.

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

To mosoj, eeee???

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Led, vy možná důvod nevidíte, ale to ještě neznamená, že nikdo mladý nemá zájem na tom, aby ho v neděli dopoledne v Lidlu babičky černými kabelkami jaksi umlátily, bo víte jak se spouští lavinové efekty ne? Stačí když se třeba jedna ráno špatně pomodlila a už mlátí všechny jako po másle, já si to představit umím a v neděli přijíždějí i z okolních dědin na Prajzké si prohlížet kostel zvenčí, takže já bych byl na nějaké „nevidím důvod“ raději opatrný, „nevidím důvod“ vám bezpečnost ještě nezaručí a to ani za dodržení bezpečnostních podmínek!!!

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

zjentek,
Tu bude asi záhada hlavolamu:
Pýtam sa vás teda, kde sa nabrali " v Lidlu babičky černými kabelkami", keď píšem …„ak je predajňa prázdna, bez nakupujúcich penzistov, nevidím dôvod, prečo by mladší nemohli nakupovať za dodržaní bezpečnostných podmienok.“
Zjavne máte problém so slovenčinou, chápem, predsa už skoro 30 rokov bez dvojjazyčného štátu. Preto tento zjavne pre vás nezrozumiteľný text v podmienkovej vete vkladám v českom jazyku:
„Přirozeně, pokud je prodejna prázdná, bez nakupujících penzistů, nevidím důvod, proč by mladší nemohli nakupovat za dodržení bezpečnostních podmínek.“

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Tak dobře, tak na rovinu (aby bylo jasno, kdo co čemu komu a jak dalece rozumí). V osm ráno naběhne adolescent do Lidla a v poklidu nakupujíc chudák nezareflektuje nezaregistruje příchod čtyč babek po 15ti minutách. Kouká směrem k rýži, kterou má na půl jedenáctý, zatímco skupinka nasupěných černých saní se k němu kvapem blíží na třech hodinách. Jeho „svobodný“ nákup je v tomto čase skupinkou považován za HRUBOU NEÚCTU S NEDOSTATKEM RESPEKTU KE STÁŘÍ. No a bobík, vzhledem ke své strategické pozici vlastně ani neví, odkud co přišlo, než jej kabelkami začnou midlit hlava nehlava. A dejte už jednou provždy pokoj s dvoujazyčným štátem, skromným stačí, co je pevně dáno + dvouocasý lev jako třešnička, budiž…

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

pripomína mi to „spravodajstvo Blesku“ 🙂

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek