nyjono

Může doživotní zákaz řízení vyřešit problém s řidiči – alkoholiky?

Protože, když jich mnoho řídí bez řidičáku, tak to neřeší skoro nic. Si myslím. Nedělám si iluze, že když řídí bez řidičáku v ČR, bude to v Polsku jiné.

https://www.ga­raz.cz/clanek/pol­sko-nehoda-v-opilosti-21003342?seq_­no=2&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=au­toweb.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Nejlepší odpověď
Edison

Může. Pak půjde o další trestňák, a to maření výkonu úředního rozhodnutí.

Další odpovědi
cukrar

Nepomůže, jak je vidno z mnha případů. Jezdí řidiči i bez řidičáku a opilý.

dubraro

Jen částečně. Někteří mohou zákazu nedbat a řídit i tak.
Ostatně tento problém se uměle zveličuje. Ve skutečnosti je opilý řidič příčinou nehody jen zřídka. Méně než například srážka se zvěří.

zjentek

Ne. S alkoholiky totiž nelze vyřešit žádný problém. Omámený člověk si neuvědomuje realitu. No a alkoholik je omámený většinu času svého života. Čili i kdyby šlo rádoby o rozumného alkoholika, v opilosti bude stejnou chybu dělat tak či tak pořád dokola. Za střízliva si následky uvědomujeme správně. Jsme schopni předem vyhodnotit možné následky. V opilosti víme jen tolik, že „vše dopadne dobře“ a s touto vizí děláme, co musíme. Holt nám chlast dává sebejistotu a vlastně bnaše výsledné pocity pod vlivem jsou koneckonců jeho předností, tak tady v odpovědích nediskriminujme ty, kteří by za střízliva neudělali ani krok a ve společnosti prakticky ani ránu a zamysleme se, co by skutečně pomohlo.

IMHO by skutečně pomohlo řidiče- alkoholiky doživotně zavírat do léčebny. Zbavit svéprávnosti a sebrat občanku nestačí. Pokud zůstanou mezi ostatními svobodně venku, za volant pravděpodobně stejně usednou.

Ametyst

V Polsku se pije, v Čechách se fetuje. Co je horší?

Edison

Cukráři, „mnoho případů“ zdaleka nejsou všechny. A to hooodně z daleka. Vem si, že značnou část, i když ne všechny to od řízení pod vlivem prostě předem odradí. To je první plus. A další velké procento prostě bez papírů pod hrozbou dalších přísných trestů, opět… i když ne všichni, jezdit nebudou. I kdyby to porušilo pokaždé 5%… Víš, na jaký číslo se dostaneš?

cukrar

Edisone, vy máte nějakou statistiku, kolik % řídí bez povolení a s alkoholem?
Není taková statistika.
Máte ale naprostou pravu, že: „mnoho případů“ zdaleka nejsou všechny.
Ale to nikdo netvrdí…