michalds

Může dostat ovce menstruaci?

Prosím, nemažte mi tuto otázku.
.

Nejlepší odpověď
annas

Menstruaci mají ženy. Kromě nich mají menstruační cykly jen velké opice, na rozdíl od estrálního cyklu u většiny druhů savců.

Přečtěte si, co je estrální cyklus.
http://naschov­.cz/estralni-cyklus/

"Estrální cyklus je souhrnné označení pro pravidelné fyziologické změny pozorované na reprodukčních orgánech a změny v chování samic placentálních savců. Tyto změny jsou navozeny působením pohlavních hormonů a slouží k zajištění reprodukce. " atd.

Další odpovědi
Jaraskop

samozřejmě že ano