Jirka R

Může diabetik sladit medem ?

A může sladit hnědým cukrem ?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne – ani medem (což je směs cukrů) ani třtinovým cukrem – resp. stejně, jako ´obyčejným´ cukrem.

Další odpovědi
suaeda

Ne. Med je směsí jednoduchých cukrů. Jak uvádí ostatní jedině sladidlem, nebo případně listy stévie sladké (aztécký cukr).
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/St%C3%A9v­ie_sladk%C3%A1

Roman71

Jirko, kupte si Stevii. Je to přírodní sladidlo a dá se koupit i v zahradnictví v Baumaxu jako rostlina. Sladidlo si z ní vyrobíte celkem snadno, stačí otrhat lístky, které obsahují sladké silice a spařit je horkou vodou jako čaj. Výluhem je možné si sladit i při diabetu. Mimochodem Stevie je pěkná rostlinka i na domácí pěstování a nehrozí při ní postihy jako při pěstování konopí :) Používám ji také i když diabetem netrpím.

Zdroj: http://www.jak­bydlet.cz/cla­nek/552_stevia-sladka-a-jeji-pestovani.aspx

marci1

Ne, jen sladidlem.

cochee

Diabetik může sladit, čím chce. Avšak tato zkonzumovaná sladidla/sacharidy musí započítat do své energetické bilance. Samozřejmě lépe je zvyknout si na výživu s co nejméně „přidanými“ sacharidy, vystačit si jen s těmi přirozeně ve stravě obsaženými. Já jsem například naprosto odboural slazení čaje a kávy a konzumaci slazených nápojů, pokud možno se vyhýbám i nápojům slazeným syntetikou, které škodí zase jiným způsobem (jsem diabetik).

da ny

Pozor na většinu umělých sladidel určených diabetikům… :(
Nejzdravější a bezpečné je slazení stévií, pokud se bez sladké chuti neobejdete.
Sladivost je vysoká, stačí malémnožství.

Broukk

Muzes si koupit treba tohle to je pro diabetiky vhodne https://www.zla­teslazeni.cz/. Dneska jsem na to videla rozhovor rano na nove.