maschin

Může člověku ublížit sumec?

Může člověka sežrat sumec? Kousnout? Utopit?

Odpovědi
mosoj

Můj kamarád zasekl na Lipně sumce z loďky. Sumec ho vozil 3 hodiny po hladině, pak se utrhl. Na echu to prý vypadalo tak na 3 metry ! Tak tomu bych se do spárů dostat nechtěl.

marci1

Údajně se to prý stát může. Např. v Indii je zvykem zemřelé spálit a popel vsypat do řeky. Stojí to ale hodně peněz, tělo není zcela spáleno, ale je opáleno a vhozeno do řeky. Sumci tak požírají lidské maso, jsou na ně již zvyklí a může se stát, že napadnou člověka. Jakub Vágner údajně ulovil v Indii sumce „lidožrouta“. 🙂

ten který je

Nevím zda je to pravda,ale ještě v dobách kdy jsem rybařil,mi vyprávěl jeden rybář že sumec vyjel po nohách plavkyně,která měla namalované nehty u nohou.Zřejmě sumce vydráždila barva laku na nehty.Jinak přidávám jeden odkaz,který útok sumců na člověka potvrzuje.Osobně si myslím že takový případ je spíše velice výjimečný.
http://www.in­rybar.cz/novin­ky/sumec-napadl-plavce-ryba-zrejme-branila-sve-hnizdo/

lexx

sumec nevím ale byly případy že plavce pokousala štika, ale, sumec je větší tak možné to je

nejlulu

nevim

jáára

Chytne tě za nohu a zamotá tě mezi kmeny na dně. Aby si uzrál.