Kryšpín

Může být v Česku postižen manželský pár, který po návratu z lyžovačky v Itálii odmítl karanténu?

Manželský páreček po návratu nedodržel nařízení a v okolí Litovle rejsnil obcházel přátele a restaurační podniky, kde se chlubil z lyžovačky. A proto došlo ke karanténě asi 25 tisíc osob. Dle mého názoru tvrdé tresty pro podobné bezohledné čecháčky, bez ohledu na protesty humanistů a ochránců lidských práv.

Nejlepší odpověď
annas

Je pravda, že manželé se vrátili z Itálie, muž šel na pivo, manželka do bazénu a další den na masáž. Virus se u nich projevil později, i když je pravda, že mohli být zodpovědní. Ale pravdu se nikdo nedozví.

Není jisté, že odmítli karanténu, zřejmě neměli příznaky, ale je nezodpovědné, nezůstali doma a virus rozšiřovali. Ale zřejmě byli jen podezřelí, protože z infekčního oddělení nemocnice je vrátili domů do karantény.

Včera jsem zaslechla v TV, že kromě izolace měst, je asi 1000 jedinců v přímé karanténě,.

Města Litovel a Uničov s obcemi k nim příslušnými,, se staly „ostrovem“ pro 24 000 obyvatel, kteří nemohou bydliště opustit. Jiní do nich nemohou vstoupit. .

Uváděla jsem už někde příklad. Viděla jsem v TV na přechodu v Rozvadově muž, který váděl, že se vrátil z Itálie předčasně, aby nemusel do karantény, která byla od sobotní půlnoci. datum jsem už zapomněla.

Takže tento člověk se choval bezohledně vůči ostatním. Tehdy ani reportér nereagoval.

--
Přece člověk má jedny vlastnosti pro sebe, druhé pro jiné. – zmiňuje Jan Sobotka, určitě má pravdu.

Leccos je nepochopitelné. Nevrátí se i v tomto případě bumerang?

Další odpovědi
Edison

Obdržel. Nařízení vlády bylo jasné a platilo obecně. V době, kdy bylo toto nařízení vyhlášeno nedodržení bylo pod pokutou do tří mil. korun. Jenže v závalu informací jsi na to už asi pozapoměl, No nic. Dnes je to až za 8, ve zvláštních případech by se na to dalo dát i 12 let na tvrdo. Trzák, par. 152 a 153.

Souhlas s Pepou. S tím čecháčkovstvím je to přesně i na druhé straně, ne jen v hledání viníhů, ale stejně tak v hledání, jak obcházet nějaká, v tomto případě celkem důležitá opatření.

Pepa25

Neznám konkrétní okolnosti, proto se neodvažuju soudit. Po právní rovině platí, co napsal Edison.

Podle mě je ale typicky čecháčkovské hledání viníka za každou cenu a jeho následné lynčování (aspoň virtuální).

Kelt

Antilopy v Africe a jiní býložravci ponechávají staré, zesláblé a nemocné jedince na pospas šelmám, aby se udrželo silné potomstvo. Myslivci také střílí nemocnou zvěř. Nejsem pro takové radikální řešení, ale určitě by takoví lidé měli být potrestáni. Také u nás jsem se setkal s tím, že pár lidí se chlubilo, jak si levně zalyžovalo v Itálii. Potrestat lidi vězením, pokutou, nebo zveřejnit je na ceduli, to by se mělo zvážit.

johana 56

V dotazu jste zmínil konkrétní oblast.

Zatím jsou potrestány tisíce lidí, kteří se ocitli v naprosté izolaci bez vlastního pocbybení. Nikdo nesmí tam ani ven! a ti, kteří zde řeší ne/používání roušky při běhání si zřejmě nepřipouští, že tady veškerá sranda končí…

Edison

Johano, ty máš za to, že je to trest??? Tak leda trest boží, uvržený na celý lidstvo a naši kulturu a civilizaci tuplem.

Nauč se rozlišovat trest a opatření. Jestli nechceš někoho „trestat“ tak se připrav na mnohem horší dopady tohodle mrňouse!!

johana 56

Edisone, zkusím přemýšlet, díky.

Zatím mám jasno v tom, že kdo si nepomůže sám a nepřeplave, zákonitě se utopí…

Pepa25

Pro dokreslení: https://orlic­ky.denik.cz/zpra­vy_region/koro­navirus-rozhovor-orlicko-nakaza-20200318.html

Edison

To je mi povědomé. Min týden ve čtvrtek, jsem se vrátil z dojčlandu. V zásadě taky nespadám do rizikové skupiny. Dokonce v místě, kde jsme s kolegou byli se dodnes neobjevil jediný případ nákazy (čímž neříkám, že by se ještě objevit nemohl). Co si ale už pátek, kdy jsme se v práci ještě ani neobjevili musel vyslechnout, to bylo prej dílo. V pondělí stejný útoky i na mě. Tak jsme se dohodli se šéfem a s říďou na překážky na straně zaměstnavatele v zájmu klidu ve firmě, ne kvůli kartošce. Zajímavý na tom bylo, že když se kolegové v práci těch „útočníků“ v pindilí ptali, ak jeli do práce, tak normoš sockou, bez ochran… Já teda jak jdu někam ven… nakoupit, nebo tak, tak mám lehkej respik na krku.. a jak jdu někam, kde by mohl být byť jediný člověk, tak nasazuju okoamžitě, v uzavřených prostorách rovněž, jakož i v podloubích a tak. Při chůzi po otevřených prostranstvích, kde není člověk blíž, než na deset metrů, to mám jen na krku. Třeba na zastávce už nasazuju, pokud je na druhym konci živá duše…

Ametyst

Práskačství a udavačství zase kvete. Rychle jsem z držadel kufrů na hlaváku sundala ty pruhy samolepek z letiště. Ty nevraživé reakce po Praze mě překvapily: jindy jsou Pražáci světoví, neřku-li evropští…