Daniel099

Může být střešní okno nebezpečné?

Dobrý den,
s manželem jsme si koupili nový baráček, novostavbu, a v naši ložnici máme pouze jedno okno na sousedovu koupelnu, což není úplně podle mých představ. Vždy jsem si ale přála mít střešní okno s francouzkým výklenkem, tak jsem to navrhla manželovi ale on nebyl moc nadšený. Argumentoval mi tím, že v létě tam bude strašné horko, a že je to nebezpečné kvůli zlodějům. Ale přece si myslím že když koupíme venkovní žaluzije, tak by to nemělo být o nic víc nebezpečné než normalní okno.
Tak jsem se vás chtěla zeptat jestli někdo máte zkušenosti se střešním oknem a jaký na to máte nazor.
Děkuji za odpovědi :)

Odpovědi
cukrar

Nevím co vše manžel sdělil, ale není to tak, jak ho citujete. Zloděj se raději dostane přes okno v přízemí, nežli přes střechu. Přehřívání prostoru je podle zastínění okna. Jsem přesvědčen, že kvalitním zastíněním se ochrání přehřívání jak svislého okna, tak šikmého. Jediný rozdíl je ve Váš prospěch, pokud porovnáme stejné zasklení, je vždy z izolačních vlastností, lepší svislé, nežli šikmé.
Manžel musí najít jiný argument.