Avatar uživatele
Hufnágl

Může být obžerství sebepoškozováním?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz před 1280 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Ano, jistě tento smrtelný hřích lze i takto interpretovat, neboť tělo si tím určitě dotyčný člověk určitě poškozuje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Obžerství, častěji se používá výraz nestřídmost, patří mezi sedm hlavních hříchů. Jsou vyjmenované v archivu.

Dotyčnému chybí sebekázeň. Často to v svědčí o vnitřní prázdnotě, neuspokojení atd.

Obžerství je hřebíkem do rakve, vidličkou a nožem si dotyčný kope hrob. Je náchylnější k vysokému tlaku, chorobám ledvin, jater, žlučníku atd.

Jde o sebepoškozování nejen psychické, ale i fyzické.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Těžko, pokud jsem dosud nepochopil, že mi obžerství škodí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucyfer

Dá se to tak brát. Můžu mluvit z vlastní zkušenosti se záchvatovitým přejídáním (což je druh poruchy příjmu potravy, o které se moc nemluví). Těch důvodů, co nás k tomu vede je víc. Ale už jsem se i přistihla u myšlenky, že to dělám možná za trest, a kdybych se přejedla doslova do prasknutí, měla bych problémy ve svém životě „vyřešený“. Možná to tělo zkolabuje časem samo. Zatím je to jen pozvolné, dlouhodobé, ničení svého zdraví.
Jako sebevražda by to musel být už ale extrém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lucyfer

Přišlo mi to tak intuitivně ale už kdysi, když jsem se zamýšlela nad narozeninovými oslavami, jak tam každej jen „cpe do hlavy“, směje se u toho a myslí si, jaká je to zábava. Spíš však sebedestrukce.
Možná… že ať jídlo bereme jako odměnu nebo trest, stále to není ideál.

před 1280 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek